پنجشنبه، ۰۵ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۳

 رئیس‌جمهور گفت: ملت و مسؤولان نظام همواره مدیون و قدردان جانبازان هستند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری عصر امروز…

 رئیس‌جمهور گفت: ملت و مسؤولان نظام همواره مدیون و قدردان جانبازان هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری عصر امروز در دیدار خانم “مژگان طرفی نژاد” جانباز 70 درصد جنگ تحمیلی، ایستادگی و مقاومت ملت ایران در اقصی نقاط کشور را ستود و تصریح کرد: اگر ایستادگی همه ملت بویژه شهدا، جانبازان و ایثارگران نبود، نمی‌توانستیم به پیروزی برسیم و کشور در اشغال و مردم ما تحت سلطه قرار می‌گرفتند.

وی در ادامه به تهاجم رژیم بعث عراق به ایران در آغاز انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در حالی که ملت ایران نه قصد و نه آمادگی جنگیدن را داشت، ناجوانمردانه مورد تعرض دشمن بعثی قرار گرفت ولی با مقاومت جوانمردانه مردم بویژه مردم اهواز، روبرو شد.

رئیس‌جمهور تصریح کرد شما جانبازان با از دست دادن عضوی از اعضای بدن خود با صبر و تحمل بار سنگین و سخت مقاومت و پاسداری از انقلاب اسلامی، تمامیت ارضی و حفظ عزت و شرف کشور را به دوش کشیدید.

حجت‌الاسلام روحانی افزود: ملت و مسؤولان نظام همواره مدیون و قدردان شما عزیزان هستند.

در ابتدای این دیدار خانم “مژگان طرفی‌نژاد” در خصوص بمباران اهواز و چگونگی جانبازی خود و شهادت خواهرش، شهید “مهین طرفی‌نژاد ” در این حادثه، توضیحاتی ارائه کرد.

خانم طرفی‌نژاد که پنجم مهرماه 1359 بر اثر بمباران شهر اهواز 1359 پا و چشم چپ خود را از دست داد، مقام سوم بانوان جانباز جهان را در رشته پرتاب دیسک کسب کرده است.

در این دیدار که در فضایی صمیمانه و با حضور حجت‌الاسلام شهیدی معاون رئیس‌جمهور در امور ایثارگران و رئیس بنیاد شهید و حسین فریدون دستیار ارشد رئیس‌جمهوری برگزار شد، لوح تقدیری به رسم یادبود از سوی رئیس‌جمهور به خانم طرفی‌نژاد اهدا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.