سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۱۱:۲۲

به گزارش ایرنا، جمشید انصاری روز سه شنبه در دیدار با جوانان فعال و منتخب زنجان افزود: مردم ایران ملت دولتگرایی هستند، در…

به گزارش ایرنا، جمشید انصاری روز سه شنبه در دیدار با جوانان فعال و منتخب زنجان افزود: مردم ایران ملت دولتگرایی هستند، در حالی که در کشورهای دیگر مردم، دولت را نهادی می دانند که به آن اختیار انجام برخی از کارها را داده اند.

وی یادآورشد: از سوی دیگر در کشور نهاد دولت، مداخله گر است و در همه امور دخالت می کند.

انصاری تصریح کرد: باید پرسید پس مردم در جامعه چه مسوولیتی دارند که تمام کارها را دولت باید بر عهده بگیرد و انجام دهد؟

استاندار زنجان با بیان اینکه این خصلت در میان مردم زنجان پر رنگ تر است، بر لزوم اصلاح این رویه در میان مردم به ویژه زنجانیان تاکید کرد.

وی خاطر نشان کرد: مردم باید متوجه نقش، سهم و جایگاه خود در پیشرفت و توسعه جامعه باشند و به مسوولیت خود جامه عمل بپوشانند.

انصاری ادامه داد: مردم نباید کوتاهی خود را در کمک به پیشرفت جامعه به گردن دولت بیندازند.

استاندار زنجان یکی از ویژگی های نسل جوان را امید عنوان کرد و گفت: باید واقعیت های موجود در کشور و این استان را درک کرد و به آینده امیدوار بود.

وی به نقد برخی از جوانان در زمینه شرایط کنونی اشاره کرد و نقد را دارای چارچوب خاصی برشمرد.

انصاری افزود: هر شخصی باید خود را در بوته نقد افرادی قرار دهد.

استاندار زنجان گفت: نقد چارچوبی دارد و منتقد باید در انجام آن رعایت انصاف را مد نظر قرار دهد.

وی یادآورشد: باید در کنار نقد و بیان مشکلات موجود، راهکار رفع نواقص نیز مطرح شود.

انصاری عمل برای برطرف سازی مشکلی را دارای فضیلتی مضاعف تر از نقد عنوان کرد و نتیجه عمل افرادی را که برای پیشبرد برنامه و رفع مشکلی آستین همت بالا می زنند را سازنده تر خواند.

رییس دانشگاه زنجان نیز در این مراسم گفت: باید برای چهار سال آینده به گونه ای برنامه ریزی کرد که توانست از انرژی ابتکار و امید جوانان حداکثری بهره برداری را داشت.

محسن افشارچی با بیان اینکه نباید تمام پیشرفت و کارهای انجام شده طی سالهای گذشته را ندیده گرفت، افزود: باید برای بهبود شرایط کنونی برنامه ریزی و اقدام سازنده انجام داد.

وی تاکید کرد: آنچه که برای ساختن چهار سال آینده کشور و این استان مهم است توجه به تولید علم و ثروت از علم و فناوری با بهره گیری از توان بالای شرکت های دانش بنیان است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان نیز در ادامه این جلسه گفت: نخبگان در جامعه همواره از مسوولان و افراد عادی جامعه جلوتر هستند.

علیرضا بیگلری ادامه داد: مشکل بزرگ جامعه کنونی جلو بودن میزان نخبه یابی از نخبه داری است.

وی تصریح کرد: باید به بحث نخبه پروری تکیه کرد، اما نباید از استعداد جمعی نیز غافل شد.

بیگلری خاطرنشان کرد: باید نگاه جوانان نسبت به موضوع را به رویکردی دوستانه و هدفمند برای رفع مشکلات موجود و پیشبرد اهداف کشور تبدیل کرد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان نیز در این جلسه گفت: جوانان ایرانی در مهندسی معکوس نسبت به بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان، جلو تر هستند.

سعید سیاری افزود: زمانی می توان در مورد کاری قضاوت کرد که زمینه ساز اشتغالزایی و بیمه کردن افراد باشد.

وی یادآورشد: باید قدردان کارآفرینانی بود که توانسته اند از فرصت های موجود استفاده کرده و اقدام به اشتغالزایی برای خود و تعدادی دیگر از جوانان توانمند شوند.

سیاری اظهار کرد: بخش صنعت و معدن در زمینه اشتغال محدودیت دارد اما می توان با تکیه تولید ثروت از طریق سرمایه گذاری های مردمی، در این بخش اشتغال ایجاد کرد.

این جلسه به مناسبت روز جوان و آشنایی مسوولان این استان با مشکلات جوانان زنجانی برگزار شده بود که در آن جوانان به بیان مسائل و دیدگاه های خود در بخش های مختلف جامعه کردند.

7319/596

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.