چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۰۹:۴۷

به گزارش خبرنگار مهر، جاسم جادری سه‌شنبه شب در نشست شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان هرمزگان که به با حضور مدیران و مسئولان…

به گزارش خبرنگار مهر، جاسم جادری سه‌شنبه شب در نشست شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان هرمزگان که به با حضور مدیران و مسئولان دستگاه‌های مربوطه، معاون سازمان ثبت احوال و مدیر کل ثبت احوال هرمزگان برگزار شد، ضمن تقدیر از گزارش مدیر کل ثبت احوال و اقدامات این اداره کل برای پوشش ثبت وقایع حیاتی که سبب قرار گرفتن این اداره کل در رده برتر کشوری بنابر پایش‌های مربوطه شده است، اظهار داشت: اهمیت آمار و نقش آن در امور مملکتی و جهانی بر هیچ کس پوشیده نیست.

وی با بیان اینکه تلاش‌های ثبت احوال هرمزگان در راستای ثبت به موقع و دقیق وقایع حیاتی قابل تقدیر و ارزشمند است، گفت: وقت آن رسیده که تمامی دستگاه‌های مرتبط از جمله فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها و علوم پزشکی نهایت همکاری را با این اداره کل در استان برای بهبود وضعیت پوشش ثبت وقایع حیاتی که انصافا در حال حاضر نیز در رتبه بسیار مناسبی در مقایسه با میانگین‌ کشوری قرار دارد، داشته باشند.

استاندار هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی جمعیتی کشور از طرف مقام معظم رهبری اضافه کرد: یک بند از این ابلاغیه به موضوع رصد جمعیتی اختصاص دارد که وظیفه ثبت احوال در این خصوص بسیار سنگین است.

رئیس شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از ثبت احوال انتظار می‌رود گزارشات مرتبط با امور و وضعیت جمعیتی را به طور منظم به استانداری ارائه دهد.

جادری با بیان اینکه روزانه در استان هرمزگان بین 280 تا 300 نفر تبعه خارجی که به صورت داوطلبانه خود را معرفی می‌کنند از استان به سمت مرزهای شرقی اخراج می‌شوند، اظهار داشت: مبحث مشکوک‌تابعین که استان هرمزگان نیز با آن درگیر است باید مورد توجه مسئولان مربوطه قرار گیرد.

وی با اینکه عدم شناسایی اتباع خارجی غیرمجاز می‌تواند مشکلاتی را رقم بزند، گفت: از دستگاه‌های دست‌اندرکار می‌خواهیم که در اسرع وقت اطلاعات مربوط به این قشر را به اداره ثبت احوال ارائه دهند.

استاندار هرمزگان در ادامه گفت: در مبحث کارت ملی هوشمند نیز ظرفیت‌های خوبی در استان فراهم شده که باید با حمایت ثبت احوال این ظرفیت‌ها را تکمیل کنیم.

وی همچنین از معاون سازمان ثبت احوال کشور قدردانی و افزود: تعیین تکلیف اسناد راکد موجود در ثبت احوال استان مطمئنا با تلاش و همت مسئولان این سازمان و حساسیت اداره کل مربوطه رقم خورده است که این امر فواید متعددی برای استان و صیانت از بیت‌المال دارد.

استاندار هرمزگان در ادامه خواستار برگزاری منظم نشست‌های شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان شد و اظهار امیدواری کرد همانطور که اداره کل ثبت احوال هرمزگان در چندین شاخص حائز رتبه برتر شده است، سایر دستگاه‌ها نیز در سطح کشوری مطرح شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.