پنجشنبه، ۰۱ خرداد ۹۳ - ۰۱:۲۳

به گزارش خبرنگار مهر، حميد آزموده، شامگاه چهارشنبه در بازديد معاون عمراني وزير كشور از كارخانه كمپوست بهشهر در افزود: برنامه ریزی برای…

به گزارش خبرنگار مهر، حميد آزموده، شامگاه چهارشنبه در بازديد معاون عمراني وزير كشور از كارخانه كمپوست بهشهر در افزود: برنامه ریزی برای مدیریت، انباشت و بازیافت می تواند علاوه بر حل مسائل بهداشتی در رونق چرخه اقتصادی استان هم کمک کند كه همه ما بريا رفع اين معضل زباله با تمام توان در شرق استان فعال شده ايم.

وي اظهار داشت: با توجه به جدی بودن معضل زباله و پسماند در مازندران، ساخت و تکمیل کارخانه های کمپوست زباله و نيروگاه زباله  سوز از اهمیت خاصی برخوردار است كه خوشبختانه در بازديد معاون وزير كشور قول هاي مساعد براي راه اندازي و افتتاح داده شده است.

آزموده با بيان اينكه اين پروژه صنعتي در ابتداي با ظرفيت كمپوست 250 تن زباله در روز كار خود را آغاز مي‌كند يادآور شد: به ‌تدريج به بازيافت‌ 500 تن زباله در روز افزايش مي‌يابد كه ظرفيت اين كارخانه نيز 500 تن زباله در روز است و مشكلي نداريم.

شهردار بهشهر ادامه داد: مهمترين مشكل ما در حال حاضر خريد دستگاه هم زن(ويندرو ) از خارج از كشور است كه به دليل نوسانات ارز متاسفانه هر روز بر قيمت اين دستگاه افزوده شده و از يك ميليارد و 200 ميليون تومان اوليه به يك ميليارد و 700 ميليون تومان رسيده است.

وي گفت: چگونگی حمل و دفع بهداشتی زباله یکی از دغدغه های زیست محیطی جدی شهرستان در سال های اخیر بوده است كه محصولات بازيافتي حاصل از فعاليت كمپوست زباله  بهشهر،  كود صنعتي گرانوله است كه يكي از محصولات مهم و با فايده براي گياهان است كه براي زمينهاي كشاورزي اطراف كمپوست و فروش به بيرون نيز مي توان استفاده كرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.