دوشنبه، ۰۸ اردیبهشت ۹۳ - ۰۶:۰۹

این روزنامه در ادامه آورده است: دولت عراق در تدارک برگزاری یک انتخابات سرنوشت ساز است که برخی کشورهای مرتجع عرب در نظر…

این روزنامه در ادامه آورده است: دولت عراق در تدارک برگزاری یک انتخابات سرنوشت ساز است که برخی کشورهای مرتجع عرب در نظر دارند با حمایت از تروریست ها روند آن را مختل کنند.

مردم عراق هر روز شاهد جنایت این تروریست ها هستند که از طرف عربستان و قطر تغذیه می شوند. همین مزدوران خارجی می خواهند در روند برگزاری این انتخابات پارلمانی ایجاد اختلال کنند تا منافع آنها در این کشور تامین شود.

دولت بغداد برای تامین امنیت این انتخابات 200 هزار سرباز را در نقاط حساس کشور مستقر کرده و برای جلوگیری از وقوع هر حادثه تروریستی یک هفته تعطیل رسمی اعلام کرده است.انتخابات پارلمانی عراق نخستین انتخاباتی است که بدون حضور اشغالگران آمریکایی برگزار می شود.

در ستون یادداشت روز کیهان نیز مطلبی تحت عنواندغدغه مردم ، به چشم می خورد.

حسین شمسیان در بخشی از ستون یادداشت روز، نوشته است: «طی چند ماه اخیر، حداقل 5 بار به شکل های مختلف از مردم نظرسنجی شده بود که مطالبه آنها، پرداخت بیشتر یارانه است یا این که دولت از استمرار سیاست های تورم زا جلوگیری کند؟ در هر 5 نظرسنجی، بالغ بر 85 درصد مردم خواسته شان از دولت این بود که سیاست های تورم زا کنترل شود. اما دولت متاسفانه از این پیام شفاف و منطقی و بسیار ثمربخش مردم درس نگرفت… و به شکل های گوناگون به دامن زدن به تورم مشغول است… کسانی از نئوکلاسیک های وطنی را فراخوانده بودند که ستایش می کردند و می گفتند این کارها را می کنیم و شیب را کنترل می کنیم تا اثر تورمی آن چنین و چنان شود…»

آنچه خواندید، نه اظهارات یک رقیب انتخاباتی رئیس جمهور است و نه تحلیل یک روزنامه در جناح مخالف دولت! اینها سخنان دکتر فرشاد مؤمنی است که در مقام یک کارشناس و از منظر انصاف و آسیب شناسی، به مهمترین دغدغه ذهنی مردم پرداخته و از بی توجهی دولت به آن گلایه کرده است.

روزنامه کیهان در بخش اخبار ویژه روز یکشنبه نیز این مطالب را دارد:

– تو گاندی باش… بنگ بنگش با من!

– نفوذی ها در صدر مجلس!

– لغزخوانی افراطی ورشکسته برای رئیس مجلس

– اخبار ویژه برلوسکنی هم هولوکاست را انکارکرد ما انتقاد می کنیم اما شما انتقاد نکنید!

– پیروزی یا شکست بی بی سی؟

شبد** 3404

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *