جمعه، ۰۴ مهر ۹۳ - ۱۰:۳۴

مدیرکل ثبت‌احوال استان زنجان با اشاره به فرارسیدن سالروز ازدواج حضرت علی(ع) با حضرت فاطمه(س)، گفت: در این روز دفاتر ثبت به‌صورت نمادین…

مدیرکل ثبت‌احوال استان زنجان با اشاره به فرارسیدن سالروز ازدواج حضرت علی(ع) با حضرت فاطمه(س)، گفت: در این روز دفاتر ثبت به‌صورت نمادین از ثبت طلاق اجتناب می‌کنند.

«سیدموسی متوسلین» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی زنجان، با بیان این مطلب، اظهار کرد: این روز را روز بدون طلاق نام نهاده‌اند و سعی شده است در این روز مردم را با اهمیت ازدواج آشنا کنند.

وی با اشاره به اینکه باید شرایط برای جوانان به‌گونه‌ای فراهم شود تا بتوانند تشکیل خانواده دهند، خاطرنشان ‌کرد: باید مذموم بودن پدیده‌ی طلاق در جامعه شناسانده شود و این موضوع نباید فراموش شود که طلاق بدترین اتفاقی است که ممکن است در یک زندگی رخ دهد.

این مسئول با تأکید بر ضرورت ایجاد تسهیلات برای ازدواج، افزود: در این‌باره خانواده‌ها می‌توانند نقش موثری داشته باشند و امید می‌رود به این موضوع بیش از پیش توجه شود.

متوسلین با اشاره به اینکه به ازای هر هفت ازدواج در استان یک ازدواج به طلاق منجر می‌شود، گفت: این آمار در کشور پنج به یک است که نشان‌دهنده‌ی وضعیت مطلوب استان در این حوزه است.

وی با اشاره به میانگین سن ازدواج در استان زنجان یادآور شد: میانگین سن ازدواج در پسران 27 و در دختران 22 سال است، در حالی‌ که کارشناسان عنوان می‌کنند بهترین سن ازدواج برای دختران 20 سال است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *