یکشنبه، ۰۲ شهریور ۹۳ - ۰۵:۰۳

سلامت نیوز: خواب و استراحت،در واقع عمیق‌ترین حالت تمرکز ذهن است که موجب برطرف شدن استرس و اضطراب می‌شود. داشتن خواب کافی در…

سلامت نیوز: خواب و استراحت،در واقع عمیق‌ترین حالت تمرکز ذهن است که موجب برطرف شدن استرس و اضطراب می‌شود. داشتن خواب کافی در طول شبانه‌روز بسیار با اهمیت است.
دکتر مهدی دوایی روانشناس و عضو هیئت علمی پژوهشکده علوم شناختی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: خواب کافی، موجب بهبود عملکرد ذهن و بالا رفتن تمرکز ذهن می‌شود و وقتی فکر فرد بر روی مسئله‌های پیرامونش متمرکز باشد، تا حد زیادی از استرس و اضطرابش کم می‌شود.

وی ادامه داد: حداقل خواب مکفی برای شروع یک روز کاری موفق برای یک فرد معمولی، 7 ساعت است که طی این خواب، به مغز استراحت داده می‌شود و مغز آمادگی برای برخورد با مسائل پیرامونی را پیدا می‌کند.

در حالت خمیازه کشیدن، که نوعی تمرین تن‌آرامی مصنوعی است، فرد با کشیدن و انقباض و انبساط عضلات مختلف بدن، به حالت رها شدن می‌رسد.

دکتر دوایی اظهار داشت: خواب، تن‌آرامی واقعی است به شرط اینکه فرد در طی حداقل 7 ساعت خواب شبانه به خواب عمیق رفته باشد و مدام از خواب بیدار نشود و یا برای خوابیدن، زمان طولانی را صرف نکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *