شنبه، ۰۳ بهمن ۹۴ - ۱۰:۳۴

روز جشن پنگوئن همه ساله در ۲۰ ژانویه توسط علاقه مندان به امپراتور قطب جنوب با انتشار تصاوری زیبا در شبکه های اجتماعی…

روز جشن پنگوئن همه ساله در ۲۰ ژانویه توسط علاقه مندان به امپراتور قطب جنوب با انتشار تصاوری زیبا در شبکه های اجتماعی و تلاش برای بقاء آن ها برپا می شود، پرندگان بی‌پروازی از راسته گُوِه‌سانان و از خانواده گُوگان با بال‌های کلفت و قدرتمندی که به عنوان عضو اصلی برای شنا از آن بهره گرفته و در منطقه سردسیر نیمگردی پایینی زمین – قطب جنوب – زندگی می کنند.با میهن پست همراه شوید.

روز جشن پنگوئن همه ما را به یاد این زیبای دوست داشتنی می اندازد که با آرامش هر چه تمامتر در بلوک های یخی قطب جنوب زندگی و برای بقاء نسل خودش تلاش می کند.

بنابراین به رسم افتخار روز ۲۰ زانویه را به عنوان روز جشن و آگاهی از وضعیت این زیبای دوست داشتنی در تقویم علاقه مندان به محیط زیست و علی الخصوص طرفداران پنگوئن یا امپراتور قطب جنوب ثبت و برنامه ایی نیز در این خصوص اجرا می شود.

جالب است بدانید که نام پنگوئن در واقع نام ماهی‌گیرک بزرگ پرنده‌ای بومی اقیانوس منجمد شمالی که شباهت ظاهری زیادی به پنگوئن‌ها داشت و در قرن نوزدهم منقرض شده و زمانی که ملوان ها به اقیانوس منجمد جنوبی رسیدند همین نام را به پرندگان آن جا دادند که قادر به پرواز نبودند.

بد نیست بدانید که شاه پنگوئن بزرگترین گونه از پنگون ها است و قدش در حال ایستاده حدود یک متر است و تقریبا ۴۰ کیلوگرم وزن دارد زیرا زیر پوستش لایه ضخیمی چربی دارد که به وی تحمل زمستانهای سخت قطب را می دهد , جائیکه درجه حرارت تا ۶۰ درجه زیر صفر کاهش می یابد.

منبع: boredpanda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.