سه شنبه، ۲۶ فروردین ۹۳ - ۱۱:۲۷

به گزارش میهن پست – از دیگر خطراتی که در فضای مجازی کاربران را تهدید می کند حمله هکرها و برخی سازمان های…

به گزارش میهن پست – از دیگر خطراتی که در فضای مجازی کاربران را تهدید می کند حمله هکرها و برخی سازمان های جاسوی و اطلاعاتی است که تا کنون در حملات بی شمار حریم شخصی میلیون ها کاربر را نقض کرده و به اطلاعات خصوصی آنها دست یافته اند.
با کشف حفره امنیتی موجود در OpenSSL، بسیاری از کاربران در سراسر جهان نسبت به تغییر کلمه‌های عبور حساب‌های کاربری خود اقدام کرده‌اند، همچنین این کاربران باید پسوردهای خود را به صورت منظم تغییر دهند.

فارس به نقل از یاهو نوشت، پس از اعلام گوگل و شرکت فنلاندی کدنومیکون نسبت به وجود یک حفره امنیتی خطرناک در اینترنت که بیش از دو سال است کلمه عبور حساب‌های کاربری میلیون‌ها کاربر سایت‌های مختلف را در خطر دستیابی هکرها قرار داده است، بسیاری از کاربران نسبت به تغییر کلمه‌های عبور خود به تکاپو افتاده اند.

این کاربران اما غافل از این مسئله هستند که شاید طی ماه های آینده خبر دیگری نسبت به حفره امینتی جدیدی منتشر شود که ماه‌ها و یا سال‌ هاست که حریم شخصی کاربران را تهدید کرده است.

از دیگر خطراتی که در فضای مجازی کاربران را تهدید می کند حمله هکرها و برخی سازمان های جاسوی و اطلاعاتی است که تا کنون در حملات بی شمار حریم شخصی میلیون ها کاربر را نقض کرده و به اطلاعات خصوصی آنها دست یافته اند.

برای بسیاری  از کاربران حساب هاب کاربری از اهمیت چندانی برخوردار نیستند، اما برای برخی از افراد دسترسی به این حساب ها می تواند بیساری از مسائل شخصی آنها را تحت شعاع قرار دهد.

بسیاری از کاربران اطلاعات مالی و حساب های بانکی خود را در پست های الکترونیکی خود نگهداری می کنند که دسترسی غیر مجاز به آنها می تواند در قدم اول خود این افراد را با مشکلات جدی مواجه کرده و در صورت بالا بودن تعداد کاربران قربانی شده از این نوع در حمله هکرها این مسئله می تواند به یک مسئله ملی برای یک کشور تبدیل شود.

به عنوان مثال، طی ماه اخیر خبر دسترسی هکرها به حساب کاربری ۱۸ میلیون نفر در آلمان که ۳ میلیون نفر از آنها شهروندان آلمانی بوده اند می تواند در آینده به یک معضل اقتصادی ملی در این کشور تبدیل شود.

بر همین اساس همه کاربران به ویژه کسانی که حساب کاربری آنها محتوی حجم قابل توجهی از اطلاعات شخصی آنها می باشد باید بصورت منظم، هفتگی یا ماهانه اقدام به تغییر کلمه عبور حساب های کاربری خود کنند.

در این بین چه بسا برخی از حساب‌های کاربری به دلیل محتوای بسیار حساس آنها نیاز به تغییر کلمه عبور روزانه و یا حتی در بازه های زمانی کوتاه تر داشته باشند.

استفاده از کلمه‌های عبور پیچیده و با امنیت بالا از یک سو و تغییر منظم و مکرر آنها از سوی دیگر می‌تواند  سهم قابل توجهی در حفاظت از اطلاعات فردی و پیشگیری از دسترسی غیر مجاز به آنها داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.