جمعه، ۲۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۰

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی نجفی ظهر پنجشنبه در بازديد سرزده از  بخش هاي مختلف بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان با تاکید بر…

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی نجفی ظهر پنجشنبه در بازديد سرزده از  بخش هاي مختلف بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان با تاکید بر اینکه مدیران باید برای رفع مشكلات روستاها گام های موثرتری بردارند، افزود: توجه به روستاها در بخش هاي كشاورزي، گردشگري، توسعه، عمران و آباداني منجر به  ايجاد اشتغال می شود.

وی با بیان اینکه صدور سند روستايي از خدمات ارزشمند بنياد مسکن است، اظهار داشت: هم اکنون 25 هزار سند در ثبت اسناد استان در نوبت دريافت هستند و این مسئله توسعه بیش از پیش روستاها را با مشکل روبرو می کند.

نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد: بنياد مسكن انقلاب اسلامي از جمله سازمانهايي است كه نام آن با انقلاب، اسلام و حضرت امام خميني (ره) مزين شده و اهميت خدمتگزاري در اين نهاد ارزشمند كه عصاره آن مديریت جهادي است بر كسي پوشيده نيست.

وی با اشاره به عقب ماندگي استان در اجراي طرح هاي هادي روستايي گفت: گيلان بايد در اجرا و تهيه طرح هادي جزو استانهاي پيشرو كشور باشد چرا كه ظرفیت ها و انگيزه هاي لازم در اين زمينه  در كشور و استان مهیا است.

نجفی از تاخیر در صدور 25 هزار سند روستایی استان گله مند شد و افزود: معاونت هماهنگي امورعمراني دلايل كندي صدور سند روستايي را باید بررسي و راهكارهاي لازم براي حل اين مشكل ارائه كند.

وي بر لزوم حساسيت ويژه مسئولان در بحث تغيير كاربري اراضي كشاورزي تاكيد كرد و اظهار داشت: نبايد اجازه داد در بهترين مناطق روستايي گيلان با ويلا سازي و ایجاد ساختمان هاي ناهمگون كه هيچ ارزشي در حوزه گردشگري ندارند، شکل گیرد.

استاندار گیلان با اشاره به دستور العمل ابلاغ شده از سوي معاون اول رئيس جمهوري به وزراي جهاد کشاورزي، راه و شهرسازي و صنعت، معدن و تجارت براي مقابله با پديده زمين خواري گفت: در ديدار اخير با جهانگيري، معاون اول رئیس جمهوری گزارشي از فعاليت هاي انجام شده در استان ارائه شد.

وی از پرداخت 85 ميليارد ريال كمك بلاعوض به 9 هزار آسيب ديده برف سنگين سال گذشته از سوي بنياد مسكن استان خبر داد و اظهار داشت: تا كنون به سه هزار و 200 نفر از آسیب دیدگان برف 92 مبلغ 35 ميليارد تومان تسهيلات بازسازي پرداخت شده است.

نجفی افزود: بنياد مسكن با بررسي ديگر در روستاهاي گيلان باید به افراد آسیب دیده که از دریافت تسهیلات جا مانده اند، کمک کند تا نسبت به اخذ این تسهیلات اقدام کنند.

مديركل بنياد مسكن انقلاب اسلامي گيلان نيز با ارائه گزارشي از فعاليت هاي اين نهاد گفت: ميزان اجراي طرح هاي هادي روستايي در كشور 39 درصد است كه اين آمار در گيلان به 24 درصد می رسد.

محمد اكبرزاده یادآور شد: امسال تلاش می شود تا براي 20 هزار واحد مسكوني روستايي ديگر سند مالكيت صادر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.