روستاهای کرمان به اینترنت پر سرعت مجهز می شوند

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا پورابراهیمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر امروز معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به کرمان، اظهار کرد: در ابتدای این سفر نشستی با حضور مدیران استانی شرکت‌های وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیز شرکت‌های دانش بنیان برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه در این نشست آخرین اقدامات مربوط به تعهدات وزارت ارتباطات در خصوص استان کرمان بررسی شد، گفت: در این نشست مدیران شرکت‌های دانش بنیان نیز برای ارتقای جایگاه خدمات الکترونیک به بحث و تبادل نظر با معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و هیئت همراه پرداختند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارتقای جایگاه خدمات الکترونیک با هدف ایجاد اشتغال در استان شکل می‌گیرد، افزود: بدون شک می‌توان از بستر آی تی و آی سی تی برای ایجاد درآمدهای پایدار و تحول در ساختار اقتصادی استان استفاده کرد.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه درنشست مذکور در خصوص ارتقای جایگاه استان در دولت الکترونیک و سایر خدمات غیردولتی نیز بحث و تبادل نظر شد، تصریح کرد: پیگیری تعهدات شرکت‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل در خصوص فراگیر کردن سطح خدمات خود در اقصی نقاط استان از دیگر موضوعات مورد بحث در نشست مشترک با معاون حقوقی امور دولت و مجلس و هیئت همراه بود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه این نشست مصوبات مهمی نیز به همراه داشت، اظهار کرد: در این نشست مصوب شد حداکثر تا سال آینده تمامی روستاهای استان کرمان به اینترنت پرسرعت روستایی متصل شوند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تمامی روستاهای استان کرمان اگر به اینترنت پرسرعت متصل شوند، امکان تامین بخشی از نیازهای روستاییان در حوزه‌های مختلف از طریق فضای مجازی و فناوری آی تی فراهم می‌شود.

پورابراهیمی با بیان اینکه باید اقدامات دولت در بحث فناوری ارتباطات در روستاها گسترش یابد، خاطرنشان کرد: امیدواریم تا پایان سال آینده پروژه اینترنت پرسرعت روستایی نه تنها در استان کرمان، بلکه در سراسر کشور اجرا شود.

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*