چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۰۵:۴۶

حسین خسروشاهی چهارشنبه ضمن بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: خدمات دولت تدبیر و امید به مردم به ویژه…

حسین خسروشاهی چهارشنبه ضمن بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: خدمات دولت تدبیر و امید به مردم به ویژه در حوزه بهداشت و درمان تا کنون در زمان فعالیت هیچ یک از دوت های گذشته صورت نگرفته است .

وی اجرای طرح تحول نظام سلامت را در کشور، منطقی ترین و عادلانه ترین سیاست دولت و تدبیر و امید دانست و گفت: مهم ترین مزیت این طرح این است که میزان پرداخت مردم در قبال درمان را کاهش داده است.

خسروشاهی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: در حال حاضر روستاییان با پرداخت سه درصد از هزینه درمانی و افراد ساکن در شهرها با پرداخت شش درصد از بیمارستان ترخیص می شوند.

رییس شبکه بهداشت و درمان تبریز پرداخت تمام هزینه های مربوط به بیماری های صعب العلاج و بهبود وضعیت پرداختی به بیمارستان ها و پزشکان مستقر در روستاها را از دیگر سیاست های منطقی دولت تدبیر و امید عنوان کرد و افزود: اجرای این سیاست در حوزه بهداشت و درمان باعث شده است که پزشکان با انگیزه زیادی در روستاها حضور داشته و به معالجه  و درمان روستاییان بپردازند.

وی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه اجرای طرح تحول نظام سلامت بدون مشارکت خود مردم امکان پذیر نیست ابراز داشت:  طبق آخرین آمار وزارت بهداشت، سکته، سطان و مرگ ناشی از تصادفات و سوانح رانندگی شایع ترین عامل مرگ و میر در کشور محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.