شنبه، ۳۱ خرداد ۹۳ - ۱۱:۵۳

سید ˈعادل عربیˈ روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: خوی وحشی گری گونه گرگ در زمان نبود طعمه و گرسنگی…

سید ˈعادل عربیˈ روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: خوی وحشی گری گونه گرگ در زمان نبود طعمه و گرسنگی به خصوص توله ها چندین برابر شده و در این مواقع برای یافتن طعمه تمام توان خود را به کار می بندد.

وی با ذکر اینکه فصل زاد و ولد گرگ از اوایل خرداد آغاز و تا پایان تیر ماه ادامه دارد گفت: حمله گرگ برای یافتن طعمه در این بازه زمانی بیشتر می شود و حتی در زمان کمبود طعمه به مناطق مسکونی نیز وارد می شود.

وی گفت: گرگ ابتدا طعمه خود را در طبیعت جستجو می کند ولی در صورت کمبود طعمه با ورود به روستاها و مناطق حاشیه ای به حیوانات اهلی و گاهی مواقع نیز به انسان حمله ور می شود.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست همدان اظهار داشت: خطر حمله حیوانات درنده به ساکنان روستا از طریق اطلاعیه های مختلف به بخشداران و دهیاران اعلام شده و نشستی نیز با حضور این افراد در هفته محیط زیست برگزار شده است.

وی به شهروندان و اهالی ساکن در روستاهای حاشیه مناطق حفاظت شده تاکید کرد: از فرزندان و افراد سالخورده که توان دفاع و فرار در زمان حمله گرگ را ندارند مراقبت بیشتری کنند.

عربی تاکید کرد: طبق تجربیات حاصل شده ، گرگ قدرت تشخیص افراد توانمند و ضعیف را دارا است و در صورت گرسنگی با حضور در روستا به افراد ناتوان یا کودکان حمله ور می شود.

هفته گذشته یک کودک چهار ساله در یکی از روستاهای شهرستان رزن از توابع استان همدان طعمه گرگ شد.

7525/576

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.