دوشنبه، ۲۶ اسفند ۹۲ - ۱۰:۳۴

به گزارش میهن پست –   دانش آموزان روستای ˈکله جوب درتنگ سفلیˈ بخش دینور از توابع شهرستان صحنه (کرمانشاه)پس از آنکه در پنجم…

به گزارش میهن پست –   دانش آموزان روستای ˈکله جوب درتنگ سفلیˈ بخش دینور از توابع شهرستان صحنه (کرمانشاه)پس از آنکه در پنجم اردیبهشت سال 81 مدرسه روستا تخریب شد، تاکنون در وضعی نابسمان و در کانکسی فلزی آن هم در مجاورت زباله ها تحصیل می کنند.

به نقل از ایرنا ، بنا به درخواست جمعی از اهالی این روستا از خبرنگار ایرنا، برای پیگیری این مشکل، درصدد برآمدیم تا به انعکاس وضع فعلی مدرسه این روستا و وعده هایی که مسوولان داده بودند و تاکنون اقدامی برای آن نشده است، بپردازیم.

ساکنان این روستا با ارسال نامه ای به ایرنای کرمانشاه، با اشاره به زلزله 11سال پیش در این روستا، گفته اند که در آن روز همه منازل و دبستان این روستا تخریب شد و هنوز که هنوز است برای بازسازی این ابنیه تخریب شده اقدامی نشده است.

براساس گفته ساکنان روستای کله جوب درتنگ سفلی، دانش آموزان این روستا در این سال ها و در فصول سرد و گرم سال در یک کانکس فلزی که در مجاورت زباله های خانگی و فضولات حیوانی قرار دارد، تحصیل شان را ادامه داده اند، در واقع تحصیل با اعمال شاقه آن هم در استانی که ادعا می شود از نفس گرم خیرین مدرسه ساز بهره مند است!

نکته جالب این است که در چند وقت اخیر یکی از خیرین که ساکن تهران است برای ساخت یک مدرسه چند کلاسه آن هم با نظارت اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان به عنوان دستگاه بهره بردار اعلام آمادگی کرده است اما عجیب است که برای این اقدام خیرخواهانه نیز مانع تراشی هایی شده است.

داستان از این قرار است که ظاهرا و براساس نامه اهالی روستای یاد شده، پس از مکاتباتی که با آموزش و پرورش به عمل آمده و نیز بازدیدی که خیر مذکور با کارشناسان نوسازی مدارس از این روستا انجام داده اند، اعلام شده که مکان فعلی (مدرسه تخریب شده در زلزله) برای ساخت مدرسه مناسب نیست و همین مساله باعث ایستایی ساخت دبستان برای بچه های کله جوبی شده است.

در ادامه نامه اهالی این روستا آمده است که شخص خیر پس از این مشکل که به آن اشاره شد، آمادگی خود را برای تهیه زمینی درجه یک به مساحت 700 متر مربع و نیز تقبل هزینه دو میلیارد ریالی، با دستگاه های ذیربط تفاهمنامه ای امضا کرده است اما به گفته ساکنان روستا با مانع تراشی بنیاد مسکن و برخی دستگاه های دیگر همراه شده است که با عدم همکاری خیرخواهانه و دلسوزانه باعث شده اند که روند مراحل قانونی این کار به کندی انجام شده و این فرصت برای بچه های روستا از بین برود.

اهالی روستای کله جوب در پایان نامه شان از خبرگزاری جمهوری اسلامی خواسته اند که برای اینکه شخص خیر منصرف نشود در این مورد اطلاع رسانی کنند تا فرصت ساخت مدرسه برای بچه های این روستا از میان نرود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *