شنبه، ۰۳ آبان ۹۳ - ۰۳:۳۳

رئیس شورای اسلامی روستای ضیاءالدین علیا تربت حیدریه گفت: حدود چهار سال است طرح هادی روستا ناتمام باقی مانده است و حتی یک…

رئیس شورای اسلامی روستای ضیاءالدین علیا تربت حیدریه گفت: حدود چهار سال است طرح هادی روستا ناتمام باقی مانده است و حتی یک خانه بهداشت ندارد.

جواد طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان رضوی، اظهار کرد: روستای ضیاء‌الدین علیا بین تربت حیدریه و شهرک ولیعصر(عج) واقع شده و با مشکلات گوناگونی دست وپنجه نرم می‌کند.

وی، نبود خانه بهداشت را یکی دیگر از مشکلات روستا دانست و افزود: با وجود اینکه جمعیت روستا افزایش پیدا کرده اما هنوز فاقد خانه بهداشت است.

طباطبایی گفت: این روستا با 250 خانوار جمعیت و حدود 250 خانوار در حاشیه روستا دارای مدرسه دوکلاسه‌ای است که فضای مناسبی برای تحصیل دانش‌آموزان ندارد و مردم ناچارند فرزندانشان را برای تحصیل به شهر یا شهرک ولیعصر که مستلزم هزینه است بفرستند. این مدرسه دوکلاسه زمانی ساخته شده که جمعیت روستا دارای 40 خانوار بوده است. با افزایش جمعیت، مدرسه فضای کافی ندارد.

رئیس شورای اسلامی روستای ضیاء‌الدین علیا تاکید کرد: این روستا دانش آموزان زیادی درمقطع ابتدایی دارد که از مدرسه استقبال نمی‌کنند، زیرا مدرسه مختلط است و در مکان خوبی واقع نشده است. در اطرافش دامداری است که به لحاظ بهداشتی مناسب نیست و هچنین به لحاظ آموزشی هم وضعیت خوبی ندارد.

طباطبایی تصریح کرد: حدود چهار سال است که طرح هادی روستا مصوب شده اما هنوز از سوی بنیاد مسکن اقدامی صورت نگرفته است. در حالیکه طرح هادی همه روستاهای حاشیه شهر اجرا شده ولی اجرای طرح هادی روستای ضیاء الدین علیا که در معرض دید مسئولان قرار دارد هنوز ناتمام مانده است.

اصغر کوهسرخی، مدیر بنیاد مسکن تربت حیدریه در رابطه با مشکلات طرح هادی این روستا گفت: طرح هادی این روستا درسال 89 مصوب اما با توجه به رشد جمعیت روستا مجددا درخواست بازنگری شده که درحال حاضر در دست اقدام است. 121 روستای بالای 20 خانوار شهرستان تربت حیدریه مشمول اجرای طرح هادی هستند که ازاین تعداد در 19 روستا طرح هادی اجرا شده است و در24 روستا نیمه تمام مانده است. اولویت ما اتمام طرح‌های هادی ناتمام این روستاها است که حدود پنج میلیارد تومان هزینه خواهد داشت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *