دوشنبه، ۰۵ آبان ۹۳ - ۰۳:۲۳

مدیرعامل جامعه نابینایان کرج گفت: روشندلان کرج از ترکیب زیبای رنگ‌ها و بسیاری از امکانات شهری بهره‌ای نمی‌برند و بعضاً در کنج خانه‌ها،…

مدیرعامل جامعه نابینایان کرج گفت: روشندلان کرج از ترکیب زیبای رنگ‌ها و بسیاری از امکانات شهری بهره‌ای نمی‌برند و بعضاً در کنج خانه‌ها، با افسردگی و دیگر بیماری‌های روانی دست و پنجه نرم می‌کنند.

به گزارش گروه دریافت خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه البرز، عباس فریادرس در جلسه علنی شورای اسلامی شهرکرج، گفت: متاسفانه بسیاری از وعده‌هایی که تاکنون از مسئولان دولتی و شهری به جامعه نابینایان داده شده، به مرحله اجرا نرسیده است و رفت و آمد به نهادها و انجام مکاتبات نیز هیچ سود و ثمره‌ای نداشته است.

وی ادامه داد: گرچه مدیریت شهری نسبت به زیباسازی شهری و ایجاد ساختارهای رفاهی و فرهنگی اقدام می‌کند اما روشندلان از ترکیب زیبای رنگ‌ها و بسیاری از امکانات شهری بهره‌ای نمی‌برند و بعضاً در کنج خانه‌ها، با افسردگی و دیگر بیماری‌های روانی دست و پنجه نرم می‌کنند.

فریادرس با تاکید بر اینکه افراد معلول از ترحم سایرین بیزار هستند و فقط سهم شان را از بیت‌المال و امکانات رفاهی و فضاهای عمومی مطالبه می‌کنند، گفت: در فصل‌هایی از قانون اساسی به موضوع اشتغال و مسایل رفاهی و خدماتی افراد معلول و همچنین روشندلان پرداخته شده اما مسئولان تن به اجرای آن نمی‌دهند و راضی به تحمل سخت‌ترین مشکلات از سوی همشهریانی شده‌اند که چشم شان به روی زیبایی‌های دنیا بسته است و روزگار بر ایشان به سختی می‌گذرد.

این نماینده روشندلان کرجی از اعضای پارلمان شهری خواست به وعده سال‌های قبل مدیریت شهری مبنی بر واگذاری یک قطعه زمین جهت ساخت فضاهای اداری، رفاهی، فرهنگی و تفریحی ویژه جامعه نابینایان جامه عمل بپوشانند.

فریادرس در ادامه سخنانش همچنین خواستار تدوین و تصویب لایحه‌ای با مضمون به کارگیری تعدادی از روشندلان در مرکز تلفنخانه و سامانه 137 شد و آن را ضامن حمایت اقتصادی و ایجاد انگیزه امید به زندگی در بین برخی اعضای جامعه نابینایان دانست.

به گفته وی، اعضای جامعه نابینایان کرج همراه با اعضای خانواده‌های ایشان جمعیتی بالغ بر چهار هزار و 500 نفر را شامل می‌شوند که از این تعداد، 730 نفر از نعمت بینایی برخوردار نیستند و برنامه‌ریزی برای امور رفاهی، اشتغالزایی، ادامه تحصیل و برنامه‌های اردویی و تفریحی آنان ضرورت دارد.

این مسئول در پایان از مناسب‌سازی معابر، راه‌اندازی کتابخانه گویا، تخصصی‌سازی ناوگان حمل و نقل عمومی و… به عنوان دغدغه‌های اصلی جامعه نابینایان کرج یاد کرد و از مسئولان شهری نسبت به توجه به آنها تقاضای مساعدت کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *