شنبه، ۲۳ دی ۹۶ - ۱۲:۰۸
روش نشستن W شکل

پزشکان همیشه روش نشستن درست را برای کودکان توصیه می کنند و به شدت روش نشستن W شکل را ، روشی خطرناک و…

پزشکان همیشه روش نشستن درست را برای کودکان توصیه می کنند و به شدت روش نشستن W شکل را ، روشی خطرناک و آسیب رسان میدانند ، این در حالی است که بسیاری از کودکان تمایل دارند که در وضعیت W روی زمین بنشینند زیرا در این حالت احساس امنیت و پشتیبانی بیشتری دارند. متاسفانه، بیشتر والدین از این حقیقت آگاه نیستند که نشستن در وضعیت W می تواند به عوارض بیشتری منجر شود. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

با این حال والدین نیز در روش یادگیری نشستن کودکان خود نقشی اساسی را دارند و نباید اجازه دهند که کودکشان روش نشستن W شکل را یاد بگیرد و البته به این شکل بنشیند  زیرا می تواند آثار منفی بر الگوهای رشد و توسعه کودکان داشته باشد.

از جمله آثار منفی روش نشستن W شکل توسط کودکان می تواند مشکلاتی اعم از مشکلات ارتوپدی ، توسعه با تاخیر ثبات و کنترل وضع اندامی و البته توسعه با تاخیر مهارت های حرکتی پالایش شده را به دنبال داشته باشد .

روش نشستن W شکل

با این حال همه والدین بهترین ها را برای فرزندان خود می خواهند و قصد دارند فرزندشان از رشد مناسب و درست برخوردار باشد. برای دستیابی به این هدف، یکی از کارهایی که نباید اجازه دهید کودکان انجام دهند، نشستن در وضعیت W است زیرا فشار اضافی بر بدن وی وارد می شود.

به عبارتی دیگر روش نشستن W شکل فشارهای غیر عادی را بر قسمت های از جمله تاندون های پاشنه ، ماهیچه های همسترینگ ، ماهیچه های گردنده داخلی و عضله های دور کننده کفل را به دنبال دارد.

شایع‌ترین مشکلی که می تواند به واسطه نشستن در وضعیت W شکل بگیرد، دررفتگی است. همچنین، این وضعیت می تواند موجب کوتاه و سفت‌تر شدن عضلات شود، که در نتیجه آن، توسعه مهارت های حرکتی، تعادل و هماهنگی تحت تاثیر قرار می گیرند. نشستن در وضعیت W می تواند بر عضلات تنه تاثیرگذار باشد، زیرا آنها تضعیف می شوند و توسعه نیافته باقی می مانند.

ثبات عامل کلیدی برای پیشگیری از نشستن کودکان در این وضعیت محسوب می شود. به فرزند خود چگونگی درست نشستن را آموزش دهید و در صورت نیاز هر روز آن را تکرار کنید. به عنوان مثال، می توانید یک میز کوچک به همراه یک صندلی برای فرزند خود خریداری کنید و طرح خود را با موفقیت به سرانجام برسانید.

همه کودکانی که در وضعیت W می نشینند دچار مشکلات جدی و مختلف نمی شوند، اما همچنان پیشگیری از نشستن در این حالت و آموزش شیوه درست نشستن آنها را از هر نوع خطری ایمن نگه می دارد.

[highlight]منبع[/highlight]  heartti

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.