پنجشنبه، ۲۱ فروردین ۹۳ - ۰۸:۴۶

به گزارش میهن پست – نوعی لیزر جدید به دانشمندان «موسسه چشم Truhlsen» در مرکز پزشکی دانشگاه نبراسکا کمک خواهد کرد درمان بهتری…

به گزارش میهن پست – نوعی لیزر جدید به دانشمندان «موسسه چشم Truhlsen» در مرکز پزشکی دانشگاه نبراسکا کمک خواهد کرد درمان بهتری را برای بیماری های خطرناک چشم ارائه دهند.

این لیزر پیشرفته قادر است از نابینایی بسیاری از افراد مبتلا به بیماری های جدی جلوگیری کند.

در ۲۲ جولای، نخستین بیمار مبتلا به «رتینوپاتی دیابتی پرولیفراتیو» با این لیزر درمان شد. این بیماری دشوارترین مرحله بیماری های چشم است که از دیابت ناشی می شود.

به گفته «دیانا دو ام دی»، دانشیار و متخصص چشمی که نخستین درمان را با این لیزر انجام داد، تکنولوژی مزبور مهم ترین لیزر لبه تیغ جهان است که هم اکنون در دسترس است.

این فناوری به متخصصان امکان اعمال تعدادی از نقاط لیزری را در الگوهای متنوع می دهد و در مقایسه با لیزهای معمولی، موثرتر، ایمن تر و کارآمدتر گزارش شده است.

لیزرهای معمولی در تعداد الگوها و پالسی که می توانند به کار برند، محدود هستند، در حالی که لیزر جدید امکان هدف قراردادن پیشرفته تری را می دهد.

لیزر ارائه شده درمانی را برای بیماری های نادر چشم شامل انسداد وریدی شبکیه، گلوکوم نئوواسکولار و اشک های شبکیه ارائه می دهد.

علاوه بر این، با توانایی کاربرد میکروپالس، این شیوه می تواند با درمان های دیگر به منظور درمان «ادم ماکولای دیابتی»، رایج ترین عامل از دست دادن بینایی در بیماران دیابتی، ترکیب شود.

نرخ دیابت در امریکا در حال افزایش است، بنابراین، بیماران بیشتری می توانند از درمانی که فناوری جدید در اختیار می گذارد، بهره ببرند.

نام کامل این لیزر، «لیزر چندنقطه ای فوق اسکن» است و توسط شرکت «کانتل مدیکال» که دفتر مرکزی آن در پاریس است، ساخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.