جمعه، ۲۴ آبان ۹۸ - ۰۴:۱۵
روغن آرگان

روغن آرگان دارای مزایای فراوانی است و از درخت آرگان بدست می آید. درخت آرگان بومی کشور مراکش است اما امروزه در همه…

روغن آرگان دارای مزایای فراوانی است و از درخت آرگان بدست می آید. درخت آرگان بومی کشور مراکش است اما امروزه در همه جای جهان روغن آن در دسترس است. در این مطلب از میهن پست قصد داریم به معرفی مزایای روغن آرگان بپردازیم.

نرم کننده بدن: اگر بدن شما نیز همواره خشک است و پوسته پوسته می شود، شاید روغن آرگان درمان آن باشد.

روغن آرگان

کرم مغذی شب: از این روغن می توانید به عنوان یک کرم مغذی شب بهره ببرید. تنها کافیست مقداری از آن را به دستان خود آغشته کنید و سپس روی پسوت صورت ماساژ دهید. فراموش نکنید که در هنگام صبح آن را بصورت کامل آبکشی نمایید.

روغن آرگان

تقویت ناخن: این روغن در تقویت ناخن ها هم کاربرد زیادی دارد. شما می توانید با استفاده از این روغن ناخن های خود را تقویت کنید. روغن را به ناخن های خود آغشته کرده و یک دستکش بپوشید پس از یک ساعت دست ها را بشویید.

روغن آرگان

تونر پوست: در حقیقت شما می توانید این روغن را به تونر پوست خود اضافه کنید و از آن بهره ببرید.

روغن آرگان

درمان جوش و آکنه: یکی دیگر از مهمترین مزایای روغن آرگان در درمان جوش و آکنه های روی پوست است. کافیست مقدار اندکی از روغن را روی جوش بصورت چرخشی ماساژ دهید. البته این کار باید بصورت متوالی انجام شود.

روغن آرگان

درمان ترک زایمان با روغن آرگان: ترک های زایمان گاهی اوقات دائمی می شوند. اما شما می توانید با کمی از این روغن آنها را از بین ببرید.

روغن آرگان

نرم کننده لب: اگر لبهایی با ترک ها و خشکی فراوان دارید که حالا دیگر زبر شده اند، آنها را با این روغن لطیف کنید. مراقب باشید که که روغن وارد دهانتان نشود.

روغن آرگان

لایه برداری پوست: روغن آرگان یکی از بهترین مواد برای لایه برداری از پوست است. شما می توانید این روغن را با یک قاشق غذاخوری شکر قهوه مخلوط کرده و سپس روی صورت ماساژ دهید. پس از چند دقیقه آن را با آبی با درجه مناسب بشویید.

روغن آرگان

[highlight]منبع: arganfarm[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *