دوشنبه، ۳۱ شهریور ۹۳ - ۰۲:۵۷

رییس اتحادیه دامداران آذربایجان‌غربی گفت: تولید روزانه شیر در استان بین 1200 تا 1400 تن می باشد. محمود معروفی در گفت‌وگو با خبرنگار…

رییس اتحادیه دامداران آذربایجان‌غربی گفت: تولید روزانه شیر در استان بین 1200 تا 1400 تن می باشد.

محمود معروفی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان‌غربی با بیان اینکه تولید روزانه شیر در استان بین 1200 تا 1400 تن می باشد و بالاترین نرخ خرید شیر در حال حاضر 950 تا هزارو 50 تومان است افزود: متاسفانه به علت خرید ارزان شیر از دامداران، تولید شیر نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری یافته است.

وی در ادامه گفت: نرخ تعیین شده توسط کارشناسان برای خرید شیر از دامداران 1440 تومان است که این نرخ توسط دولت تصویب ولی تا کنون به کارخانجات ابلاغ نشده که این امر زمینه ساز کاهش تولید شیر در استان شده است.

معروفی خاطرنشان کرد: قیمت تعیین شده برای خرید شیر نسبت به سال گذشته از افزایش 15 درصدی برخوردار است.

معروفی تاکید کرد: کاهش شیر سبب نارضایتی مردم نشده و تاکنون نیز هیچ گونه کمبودی به وجود نیامده که این امر خود نشان از قدرت خرید پایین مردم می باشد.

وی اذعان کرد: خرید کم مردم از این محصول سبب فاسد شدن تولیدات شیری در کارخانجات شده که این امر سبب افزایش خسارات به واحدهای تولیدی شده است.

مدیر عامل اتحادیه دامداران آذربایجان غربی با اشاره به اینکه صادرات محصولات شیری نیز به کشورهای عراق و ترکیه کاهش چشم گیری یافته است افزود: کاهش صادرات به علت کیفیت پایین تولیدات شیری، نظارت کم و عوارضات بالا می باشد.

معروفی در رابطه با وجود روغن پالم در محصولات لبنی، اظهارکرد: از وجود روغن پالم در محصولات شیری هیچ گونه اطلاعی نداریم ولی اذعان می کنم که از روغن جامد در تولید محصولات شیری استفاده می شود.

وی به استفاده برخی از کارخانجات و برندهای معروف، از روغن پالم در محصولات تولیدی خود اشاره کرد و گفت: طبق ابلاغیه انجام شده به تمامی کارخانجات و برندهای معروف، استفاده از این روغن را ممنوع اعلام کرده و اسامی تمامی واحدهای تولیدی که از این روغن استفاده می کنند نیز اعلام خواهد شد.

رییس اتحادیه دامداران آذربایجان‌غربی با بیان اینکه وجود این نوع روغن در محصولات شیری سبب بروز برخی از بیماری ها می شود افزود: جهت جلوگیری از بیماری‌ها، استفاده از کره را جایگزین روغن پالم کرده‌ایم.

معروفی خاطرنشان کرد: از دیگر عوامل مهم در کاهش تولیدات شیری می توان به نبود یارانه شیر در استان اشاره کرد که علت نبود یارانه شیر در استان بازگردانند آن توسط مسول وقت در زمان تصویب آن بوده است.

وی اذعان کرد: 65 درصد یارانه شیر را پس از اقدامات لازمه توانسته‌ایم دریافت کنیم که برای دریافت مابقی یارانه شیر اقدامات لازمه در استانداری استان به انجام خواهد رسید.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *