شنبه، ۲۴ خرداد ۹۳ - ۰۱:۰۶

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید موسی خادمی روز جمعه در نشست بررسی وضعیت روند اجرایی بیمارستان های 283 و 103 تختخوابی یاسوج و…

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید موسی خادمی روز جمعه در نشست بررسی وضعیت روند اجرایی بیمارستان های 283 و 103 تختخوابی یاسوج و گچساران که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی در یاسوج برگزار شد،گفت: هرگونه موانع و معارضات اجتماعی بر سر راه فعالیت این طرح های عمرانی مهم برداشته خواهد شد.

وی با توجه تخصیص و افزایش 110 درصدی اعتبارات سال 92 این پروژه از سوی وزارت راه و شهرسازی،خواستار همکاری و توجه ویژه دولت و این وزارتخانه برای تامین اعتبارات مورد نیاز این بیمارستان شد.

خادمی تصریح کرد: روند اجرای بیمارستان 283 تختخوابی یاسوج در سال های گذشته به دلیل محدودیت های اعتباری کند و بلکه متوقف شده بود که با شروع دولت یازدهم و اهمیت مقوله سلامت و احساس نیاز شدید مردم استان به زیرساخت های بهداشتی و درمانی فعالیت این طرح مجدد آغاز شد.

وی با اشاره به برخی نگرانی ها از سوی مجری طرح و وزارت راه و شهرسازی مبنی بر مطالبات 18 میلیارد ریالی شهرداری یاسوج برای پرداخت عوارض و صدرپروانه ساختمانی این طرح خواستار تشکیل کمیته ویژه ای با حضور معاون عمرانی استانداری، مجری و شهردار یاسوج برای بررسی و حل این مشکل شد.

خادمی افزود: ضروری است شهرداری یاسوج با وجود محدودیت های اعتباری و کمبود منابع و از آنجا که این پروژه یک طرح ملی است از ایجاد موانع در سر راه فعالیت این بیمارستان خودداری کند.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد کاهش 37درصدی اعتبارات عمرانی در سال جاری و راکد شدن بخش عمده ای از طرح های عمرانی در حوزه های مختلف این استان را یادآور شد و افزود: رونق و فعال شدن این طرح ها نیازمند همت، همکاری و تعامل همه دستگاه های اجرایی و خدمات رسان است.

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: متوقف شدن و کندی روند اجرایی این طرح به دلیل محدودیت های اعتباری و برخی معارضات اجتماعی قابل توجیه نیست.

غلام محمد زارعی افزود: هر گونه معارضات اجتماعی از جمله موضوع عوارض و صدور پروانه ساختمانی و سند مالکیت زمین سه هکتاری این طرح در استان قابل حل است.

وی بیان کرد: مسولان وزارت راه و شهرسازی و سازمان مجری ساختمان های دولتی و عمومی کشور نیز در این راستا با اطمینان و اراده راسخ و با تامین اعتبارات لازم به شتاب بخشی روند اجرای این طرح کمک بیشتری کند.

زارعی با اشاره به طرح نظام سلامت و اقدامات دولت تدبیر و امید در راستای رفع دغدغه های مردم و کاهش هزینه های درمانی نیز گفت: یکی از شاخص های ضروری برای تحقق مطلوب این امر افزایش فضاهای فیزیکی و تامین زیرساخت ها است.

وی تاکید کرد: عملیات اجرایی بیمارستان 283 تختخوابی یاسوج از سال 86 تاکنون و حدود یک سال بعد از طرح مشابه آن در استان بوشهر آغاز شده ولی هم اکنون دو سال از افتتاح و بهره برداری بیمارستان 200 تختخوابی بوشهر می گذرد در حالی که این طرح هنوز پیشرفت فیزیکی 65درصدی دارد.

671/7530

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.