جمعه، ۰۴ اردیبهشت ۹۴ - ۰۵:۳۲

به گزارش میهن پست – جنجال ها بر سر حضور او در ایران از مدتی قبل آغاز شده بود. اعلام دریافت مبالغ بالا…

به گزارش میهن پست – جنجال ها بر سر حضور او در ایران از مدتی قبل آغاز شده بود. اعلام دریافت مبالغ بالا برای گرفتن عکس یادگاری با او یا شرکت در کلاس های دوره فشرده اش در تهران انتقادهایی را متوجه مسئولان امر کرد. اما انتقاد تندتر مربوط به خبر برگزاری کلاس پرورش اندام توسط کلمن برای بانوان ایرانی بود. خصوصاً آنکه هماهنگ کننده ی او در ایران نیز دو خانم بازیگر بودند.

حضور رونی کلمن قهرمان بدنسازی جهان در ایران

حضور رونی کلمن قهرمان بدنسازی جهان در ایران

رونی کلمن، قهرمان آمریکایی پرورش اندام جهان در بدو ورود به ایران به بهشت زهرای تهران برده شد! به نظر می رسد این اقدام برای آرام کردن فضای انتقادی رسانه های ایران در مورد حضور رونی کلمن در ایران صورت گرفته باشد.

رونی کلمن در مزار شهدا

رونی کلمن در مزار شهدا

جنجال ها بر سر حضور او در ایران از مدتی قبل آغاز شده بود. اعلام دریافت مبالغ بالا برای گرفتن عکس یادگاری با او یا شرکت در کلاس های دوره فشرده اش در تهران انتقادهایی را متوجه مسئولان امر کرد. اما انتقاد تندتر مربوط به خبر برگزاری کلاس پرورش اندام توسط کلمن برای بانوان ایرانی بود. خصوصاً آنکه هماهنگ کننده ی او در ایران نیز دو خانم بازیگر بودند.

IMG09464946

با این همه، با نزدیک شدن به زمان حضور رونی کلمن در ایران، انتقدهای دیگری هم سر باز کرد. یزدان راد، قهرمان پرورش اندام ایران عنوان کرد: بنده سال ها با “رونی کلمن” بودم و حتی با این فرد زندگی کردم، این فرد حتی نمی‌دانست ایران و خاورمیانه کجا است! “کلمن” فردی است که برای شرکت‌ها و کمپانی‌های بزرگ مکمل دارو فعالیت می‌کند و ما ورزشکاران بدن‌سازی چنین افرادی را نمی‌توانیم در جُرگه پرورش اندام کارهای سالم عنوان کنیم زیرا این افراد در مسابقات مسترالمپیا شرکت می‌کنند که دوپینگ کردن در آن آزاد است، بنابراین ما فقط پرورش اندام کاران جهانی را قبول داریم که دوپینگ نمی‌کنند، از طرفی دیگر در مسابقات مسترالمپیا فقط ۱۵ نفر شرکت می‌کنند در حالیکه در مسابقات جهانی در حدود ۴۰۰ نفر رقابت می‌کنند.»

1669680

سخنانی نیز در مورد طرفداری رونی کلمن از تروریست های سوری بیان شد که سند آن عکس کلمن با شال منقش به پرچم ارتش آزاد سوریه بود.

1669673

گروه برگزار کننده ی این مراسم که یک شرکت خصوصی هست، به تمامی انتقادات پاسخ گفت. آنها عنوان کردند که هنجارهای اسلامی در این سفر رعایت می شود و قرار نیست رونی کلمن برای زنان ایرانی فیگور بگیرد. خبرهای مربوط به قیمت ۵۰۰ هزارتومانی عکس گرفتن با کلمن نیز تکذیب شد و آنان گفتند بین ۲۵ تا ۵۰ هزار تومان بابت عکس با وی دریافت خواهد شد.

1669672

در مورد حمایت از تروریست های سوری نیز گفته شد که موضوع را به صورت تلفنی با کلمن در میان گذاشته اند و او اصلاً نمی دانسته سوریه کجای جهان است؛ چه رسد به این گروه مجهول الهویه! و افزودند که «از طرفی دیگر در محافل شلوغی که مردم با پرداخت ۲۰ دلار و در شلوغی جمعیت با یک ورزشکار معروف عکس یادگاری می‌گیرند در آن لحظه دیگر این افراد نمی‌توانند چنین ملاحظاتی را در نظر بگیرند.»

455101_543

با این همه امروز صبح، رونی کلمن از فرودگاه امام خمینی مستقیماً، با یک بنز اس-۵۰۰ ضدگلوله و تیم حفاظت، به بهشت زهرای تهران برده شد تا بر مزار شهدای ایرانی که یقیناً کلمن نمی داند کیستند و چرا و کجا کشته شدند، گل بگذارد و با حضور بر سنگ های یادبود شهدای جهان اسلام به آنان ادای احترام کند! و لابد بعدتر گفته شود که او اصلاً نمی داند جهان اسلام شامل کدام کشور می شود، چه رسد به شهدای آن!

1669687

به دنبال لغو کلیه برنامه های وی احتمالاٌ امروز یا فردا کلمن ایران را ترک می کند و به کشورش باز می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *