سه شنبه، ۰۲ شهریور ۹۵ - ۰۲:۲۴

رویداد همنشینی ۳ سیاره با چشم غیر مسلح قابل رصد است . علاقمندان به نجوم آماده باشند از حالا به مدت یک هفته…

رویداد همنشینی ۳ سیاره با چشم غیر مسلح قابل رصد است . علاقمندان به نجوم آماده باشند از حالا به مدت یک هفته رویداد همنشینی ۳ سیاره مشتری، عطارد و زهره آغاز خواهد شد . برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر در ادامه با مهین پست همراه باشید .

مدیر انجمن نجوم اهواز  آقای خسرو جعفری زاده اعلام کرد که رویداد فضایی همنشینی  دو یا چند شی آسمانی با یکدیگر، در میان سه سیاره مشتری، عطارد و زهره به وجود آمده است و در چند روز آینده نیز با چشم غیر مسلح قابل رصد است .

علاقمندان برای مشاهده این رویداد بسیار زیبا می توانند در افق غربی و در زمان حدودا نیم ساعت بعد از غروب کردن خورشید از آن لذت ببرند .

آقای خسرو جعفری زاده همچنین اضافه کرد که در روز های آینده علاقمندان می توانند نمای بهتری از این رویداد ببینند و در روز پنجشنبه این همنشینی به اوج خود می رسد چرا که سیاره مشتری و سیاره زهره در نزدیک ترین فاصله از هم قرار خواهند گرفت و سیاره  عطارد هم در بخش پایینی این دو سیاره قرار می گیرد.

مشاهده این رویداد همنشینی با تلسکوپ و یا دوریبن های قدرتمند دو چشم هم بسیار لذت بخش است . بد نیست بدانید که موقعیت سیاره عطارد و زهره بین زمین و خورشید است .به همین دلیل  به آنها سیارات درونی می گویند.  این سیارات همیشه در نزدیکی افق دیده می شوند و  بر همین اساس عطارد در هنگام غروب خورشید بیشترین جدایی زاویه ای از افق را دارد . زاویه عطارد ۲۲  درجه و  زاویه سیاره زهره به ۴۷ درجه خواهد بود .

همچنین آقای جعفری زاده افزود که :  در روز  پنجشنبه  قدر مشتری  ۴- خواهد شد  و قدر زهره ۱٫۷-  است به این دلیل آنها مانند دو جسم نورانی خواهند شد . مشاهده  مشتری با ۴ ۴ قمر گالیله‌ای یکی از موارد رصدی بسیار مهم در ستاره شناسی است.

با هم در میهن پست تصاویری از تصویر نمایشی از همنشینی ۳ سیاره  را  تماشا می کنیم.

[highlight]منبع : mehrnews[/highlight]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *