چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۱۱:۲۶

ˈ علی احسانیˈ روز چهارشنبه در خصوص رویکرد دولت تدبیر و امید در توجه به بخش تولید و حمایت از سرمایه گذاران نیز…

ˈ علی احسانیˈ روز چهارشنبه در خصوص رویکرد دولت تدبیر و امید در توجه به بخش تولید و حمایت از سرمایه گذاران نیز گفت: دولت به ویژه از سرمایه گذاران بخش خصوصی حمایت می کند.

وی از کندی روند ساخت پایانه گل و گیاه شمال کشور در منطقه ˈاسب چینˈ عباس آباد انتقاد کرد و اظهار داشت: همه مسوولان امر اصرار بر راه اندازی این طرح در سریع ترین زمان دارند، چرا که سالهاست تولیدکنندگان گل و گیاه در انتظار بهره برداری از آن هستند.

وی اظهار داشت: امروز باید منابع اعتباری به نحو مطلوب با مدیریت درست هزینه شده و در قالب خود طرح مصرف شود.

احسانی بر لزوم بکارگیری کارشناسان متخصص در جهت مدیریت بر منابع از سوی سرمایه گذاران تاکید کرد و آن را لازمه به نتیجه رسیدن این طرح دانست.

وی یادآور شد: قرار بود فاز نخست این طرح پیش از آغاز سال جاری به بهره برداری برسد، اما متاسفانه چنین نشد، در صورتی که برای اجرای زیرساخت ها اگر اعتباری که سرمایه گذار در قالب تسهیلات دریافت کرده، به درستی هزینه می شد، امروز این طرح با تاخیر مواجه نمی شد.

معاون استاندار مازندران اضافه کرد: در هر صورت باید مشکلات و موانع راه اندازی این طرح رفع شود و نسبت به بهره برداری از فاز نخست آن در سریع ترین زمان ممکن اقدام شود.

وی ابراز امیدواری کرد با راه اندازی این پایانه زمینه سرمایه گذاری در همه بخش ها به ویژه بخش کشاورزی، صادرات گل و گیاه فراهم شود.

احسانی خواستار تشکیل کمیته ای برای بررسی هزینه های صورت گرفته برای این طرح با پیشرفت فیزیکی آن شد.

وی با اشاره به اینکه در استان مازندران استقبال از سرمایه گذاران در بخش صنعت نفت، دارو و پتروشیمی بسیار مطلوب بوده است، گفت: شرایط مناسب برای حضور سرمایه گذاران در این بخش ها فراهم است.

موسی قاسم پیشه مدیرکل دارایی استان مازندران نیز در این نشست، گفت: برای طرح پایانه گل و گیاه چندین میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

وی افزود: باید مشخص شود که اعتبارات ارایه شده در کجا مصرف شده و برای تکمیل این طرح تا چه میزان اعتبار مورد نیاز است.

ˈ سید امیر حسینی جوˈ فرماندار عباس آباد نیز در این نشست، گفت: این نشست در واقع هماهنگی بین مسوولان محلی و استانی برای رفع مشکلات پایانه گل و گیاه بوده و ما تاکید داریم که ابهامات و مشکلات موجود در این طرح را رفع کنیم و زمینه را برای بهره برداری از فاز نخست آن فراهم کنیم.

وی افزود: مسوولان مرتبط و مجریان طرح باید پاسخگوی تاخیر در اجرای آن باشند.ک/2

624/1535/608

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.