جمعه، ۳۰ خرداد ۹۳ - ۰۱:۵۶

شهر ريودوژانيرو و ورزشگاه ماراکانا اين روزها يکي از مکان‌هاي برگزاري ديدارهاي جام جهاني برزيل هستند و قرار است فينال اين رقابت‌ها نيز…

شهر ريودوژانيرو و ورزشگاه ماراکانا اين روزها يکي از مکان‌هاي برگزاري ديدارهاي جام جهاني برزيل هستند و قرار است فينال اين رقابت‌ها نيز در ورزشگاه ماراکانا انجام شود. با اين حال تمرکز بر روي جام جهاني مسئولان شهر ريودوژانيرو را از ماموريت اصلي آنها يعني توجه به آماده سازي زير ساخت‌هاي اين شهر براي المپيک 2016 باز نداشته است.

توسعه خط سه و چهار متروي ريودوژانيرو ادامه دارد و توانايي حمل و نقل شهري توسعه يافته است. در اين ميان ورزشگاه ماراکانا در جريان درگيري هاي ايجاد شده هواداران آرژانتين و شيلي در ديدار مقابل بوسني و اسپانيا، آسيب‌هايي ديده و حتي شيشه‌هاي در ورودي اين ورزشگاه شکسته شده، با اين حال مسئولان ورزشگاه ماراکانا معتقدند اين مجموعه ورزشي و ساير امکانات اين شهر براي تمامي رشته‌ها بدون وقفه و مشکل تا زمان آغاز المپيک 2016 آماده خواهند شد.

مقامات برزيلي در تدارک اين هستند تا جاذبه‌هاي توريستي ريو را هرچه بيشتر و بهتر آماده ميزباني از توريست‌ها و ورزشکاران اعزامي در دوران بازي‌هاي المپيک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.