جمعه، ۰۲ آبان ۹۳ - ۰۳:۰۰

مسئول مرکز آموزش اتاق اصناف اصفهان از رکود در بازار فروش چرخ‌های خیاطی شهر خبر داد. مهدی اصولی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری…

مسئول مرکز آموزش اتاق اصناف اصفهان از رکود در بازار فروش چرخ‌های خیاطی شهر خبر داد.

مهدی اصولی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه اصفهان، اظهار کرد: سال گذشته به دلیل افزایش نرخ پوشاک خارجی تمایل مردم به استفاده از لباس دوخت داخلی به خاطر ارزانی بیشتر شد که این امر موجب افزایش خرید ماشین‌های دوخت کارگاهی شد اما در سال جاری مردم به خرید پوشاک خارجی با وجود قیمت زیاد آن رغبت پیدا کرده‌اند که این امر تاثیر منفی خود را بر خرید محصولات داخلی و به تبع آن کاهش خرید چرخ‌های دوخت کارگاهی گذاشته است.

وی با بیان اینکه رتبه خرید چرخ خیاطی اصفهانی‌ها در کشور پس از تهران و مشهد است، یادآور شد: امروزه این فرهنگ در اصفهان به وجود آمده است که نیاز چندانی به دوخت در منزل و به دنبال آن خرید چرخ خیاطی نداریم و ضرورتی هم برای خرید آن برای جهیزیه احساس نمی‌شود.

اصولی تصریح کرد: البته فروش چرخ‌های کارگاهی در مشهد هم‌چنان بازار خوبی دارد که دلیل اول آن خرید زیاد گردشگران در این شهر است و از سوی دیگر نمی‌توان رونق کارگاه‌های دوخت پوشاک این شهر به جهت فعالیت کارگران ارزان قیمت افغانی را از نظر دور داشت.

این عضو هئیت رییسه اتاق اصناف اصفهان با اشاره به افزایش نارضایتی شهروندان به دلیل نظارت نشدن بر قیمت‌ها، بیان کرد: مدیریت بازرسی اتاق اصناف به دلیل ضعف عملکردی در سطح بازار و افزایش نارضایتی عمومی شهروندان قطعا تغییر خواهد کرد که این تغییر نیز به تصویب نهایی هیئت رییسه اتاق رسیده است.

اصولی افزود: متاسفانه در حال حاضر در هر جای شهر هر کسی به هر نرخی جنس می‌فروشد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.