شنبه، ۱۰ خرداد ۹۹ - ۰۹:۲۶
رکوردهای جهانی ملکه انگلیس

رکوردهای جهانی ملکه انگلیس یعنی الیزابت دوم بسیار جالب توجه هستند. در این مطلب از میهن پست به بررسی تعدادی از آنها می…

رکوردهای جهانی ملکه انگلیس یعنی الیزابت دوم بسیار جالب توجه هستند. در این مطلب از میهن پست به بررسی تعدادی از آنها می پردازیم. در ادامه با ما همراه شوید.

ملکه انگلیس با ۹۴ سال سن و ۶۸ سال حکومت بر کشور بریتانیا، زندگی جالب توجهی را از سر گذارنده. آنقدر جالب توجه که بارها توانسته رکوردهای جهانی گینس را بشکند.

ملکه الیزابت رکورد مسن ترین ملکه ی بریتانیا را در کتاب گینس دارد.

ملکه الیزابت ماه گذشته ۹۴ ساله شد. این رکورد پیش از این متعلق به ملکه ویکتوریا، مادر مادر مادربزرگ او بود که تا ۸۱ سالگی بر سرزمین بریتانیا سلطنت کرد.

او مسن ترین فرمانروای حال حاضر دنیا هم هست.

پیش از ملکه انگلیس، این رکورد متعلق به عبدالله بن عبد العزیز، پادشاه سعودی بود که در ۲ ژوئن سال ۲۰۱۵ در سن ۹۰ سالگی درگذشت.

بعد از ملکه ی انگلیس، حسن البلقیه، سلطان برونئی و مارگارت، ملکه ی دانمارک، در رتبه های دوم و سوم قرار دارند. حسن البقیه ۵۲ سال است که حکومت می کند و مارگارت هم از سال ۱۹۷۲ ملکه ی دانمارک بوده.

رکوردهای جهانی ملکه انگلیس

ملکه الیزابت طولانی ترین دوره ی سلطنت در میان ملکه های دنیا را هم داشته.

ملکه انگلیس در روز ۶ فوریه ی سال ۱۹۵۲، بعد از مرگ پدرش، شاه جورج ششم، به پادشاهی رسید. الیزابت دوم تا تولد ۹۴ سالگی اش در روز ۲۲۱ آوریل سال میلادی جاری، ۶۸ سال و ۷۵ روز است که بر بریتانیا سلطنت کرده.

او در میان فرمانروایان حال حاضر دنیا هم طولانی ترین دوره ی سلطنت را دارد.

این رکورد پیش از ملکه الیزابت در اختیار بومیبول آدولیاده، پادشاه تایلند بود که بعد از ۷۰ سال سلطنت، در روز ۱۳ اکتبر ۲۰۱۶ از دنیا رفت.

اما پادشاهی که طولانی دوره ی سلطنت در تمام دوران ها را داشته، لویی چهاردهم، پادشاه فرانسه بود که ۷۲ سال و ۱۱۰ روز بر کشورش حکومت کرد.

رکوردهای جهانی ملکه انگلیس

ملکه انگلیس رکورد بیشترین پول چاپ شده با تصویر یک شخص یکسان را هم در اختیار دارد.

تصویر ملکه الیزابت بر روی پول های بیشتر از ۳۵ کشور دنیا چاپ شده، این درحالی است که این میزان در مورد ملکه ویکتوریا ۲۱ کشور و در مورد شاه جورج پنجم ۱۹ کشور است

او ثروت شخصی زیادی داشته و رکورد ثروتمندترین ملکه ی دنیا به او تعلق دارد.

ثروت ملکه انگلیس که شامل آثار هنری، جواهرات و املاک او در خاک انگلیس می شود، در سال ۲۰۱۲ مجموعاً نزدیک به ۵۰۴ میلیون دلار بود.

[highlight]منبع: express[/highlight]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *