جمعه، ۲۷ تیر ۹۳ - ۱۱:۲۰

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران،  تیم‌های ایران، روسیه، ایتالیا و آمریکا، مرحله نهایی بیست‌وپنجمین دوره لیگ جهانی والیبال را افتتاح کردند. علاوه…

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران،  تیم‌های ایران، روسیه، ایتالیا و آمریکا، مرحله نهایی بیست‌وپنجمین دوره لیگ جهانی والیبال را افتتاح کردند. علاوه بر این چهار تیم، استرالیا و برزیل نیز در این مرحله حضور دارند که برای کسب عنوان قهرمانی و جایزه یک میلیون دلاری مسابقات در فلورانس با هم رقابت می‌کنند.

فدراسیون جهانی والیبال در گزارشی به بررسی آماری بازی‌های روز اول مرحله نهایی (ایران 2 – روسیه 3 و ایتالیا 3 – آمریکا صفر) پرداخته که در زیر می‌خوانید:

* ایران و روسیه پیش از این دو بار در لیگ جهانی با هم روبه‌رو شده بودند که هر دو دیدار را روس‌ها به سود خود پایان داده بودند.

* تیم ملی ایران در دومین حضور خود در لیگ جهانی توانسته به مرحله نهایی صعود کند. تیم ملی استرالیا هم مانند ایران در دومین سال حضورش در لیگ جهانی به مرحله نهایی رسیده است.

* تیم ملی روسیه در 23 دوره حضور خود در لیگ جهانی توانسته 22 بار حضور در مرحله نهایی را تجربه کند. روس‌ها فقط در سال 2012 به مرحله نهایی نرسیدند که البته مدال طلای المپیک را به دست آوردند.

* روسیه در هفت مسابقه از هشت بازی قبلی خود پیروز شده که شش بازی را 3 بر صفر تمام کرده است. روس‌ها سال گذشته با شکست دادن ایتالیا و برزیل به مقام قهرمانی لیگ جهانی رسیدند. روس‌ها همچنین باید فکری برای بازی‌های پنج سته خود کنند، چون به جز بازی با ایران، همه بازی‌های پنج سته خود را در فصل گذشته باخته‌اند.

* برای اولین بار از سال 2011، تیم ملی روسیه توانست در مرحله نهایی لیگ جهانی پس از اینکه ست اول را باخت، برنده بازی شود.

* تیم ایران ست چهارم بازی مقابل روسیه در مرحله نهایی لیگ جهانی را با نتیجه 37 بر 35 برد که این یک رکورد در لیگ جهانی 2014 حساب می‌شود. روس‌ها تا به حال در هیچ ستی با این امتیاز نباخته بودند.

* تیم ملی روسیه در 9 مسابقه از 10 بازی گذشته خود در مرحله نهایی لیگ جهانی پیروز بوده است.

* تیم‌های ایتالیا و آمریکا 22 بار در لیگ جهانی با هم روبه‌رو شده‌اند که هر کدام 11 بار به برتری رسیده‌اند. آنها دو بار هم در فینال لیگ جهانی به مصاف هم رفته‌اند که در هر دو فینال (1992 و 2000) مدال طلا به آتزوری رسیده است. ایتالیا در 10 مسابقه قبلی دو تیم 9 بار برنده شده است.

* تیم ملی والیبال ایتالیا در هر 25 دوره گذشته لیگ جهانی حضور داشته و در 20 مورد به مرحله نهایی رسیده است.

تیم ملی آمریکا تاکنون 17 بار در لیگ جهانی شرکت کرده است و توانسته هشت بار به مرحله نهایی برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.