یکشنبه، ۰۸ دی ۹۸ - ۱۲:۰۱
رکورد حضور در فضا

رکورد حضور در فضا در حالی توسط یک زن شکسته شده که کریستینا کخ زن مهندس آمریکایی هنوز هم در ایستگاه فضایی بین‌المللی…

رکورد حضور در فضا در حالی توسط یک زن شکسته شده که کریستینا کخ زن مهندس آمریکایی هنوز هم در ایستگاه فضایی بین‌المللی به سر می برد. در این مطلب از میهن پست این خبر را بررسی خواهیم کرد.

رکورد حضور در فضااز این جهت بسیار اهمیت دارد که زندگی در ایستگاه فضایی بین المللی کاری بسیار دشوار است و هر کسی از پس آن بر نخواهد آمد. در این میان کریستینا کخ (Christina Koch) فضانورد ناسا که هم‌اکنون در ایستگاه فضایی بین‌المللی مستقر است، او دیروز رکورد حضور یک فضانورد زن در فضا با یک پرواز را شکست.

دیروز ۲۸ دسامبر ۲۰۱۹ میلادی، روزی بزرگ برای فضانوردان زن است، زیرا ۲۸۸ روز از حضور “کریستینا کخ” فضانورد ناسا در فضا می‌گذرد و وی با سپری کردن این زمان موفق شد رکورد حضور یک زن فضانورد در فضا با یک پرواز را بشکند. طی چند روز آینده و در سال ۲۰۲۰ که کخ به زمین بازگردد، ۳۰۰ روز را در فضا سپری خواهد کرد.

وی طی حضور موثر خود در فضا، چهار پیاده‌روی فضایی انجام داد و برای اولین بار در تاریخ به همراه دوست و همکار خود “جسیکا میر” (Jessica Meir) اولین پیاده‌روی فضایی کاملا زنانه را با موفقیت به سرانجام رساند.

البته تاکنون ۱۵ زن فضانورد پیاده‌روی فضایی انجام داده‌اند، ولی این ماموریت‌ها به همراه فضانوردان مرد بوده است.

کریستینا کخ قصد دارد در ماه ژانویه هم یک پیاده‌روی فضایی با “جسیکا میر” انجام دهد و باطری‌های جدید خورشیدی را روی سیستم نیروگاه خورشیدی ایستگاه فضایی بین‌المللی نصب کند.

البته باید گفت: پگی آنت ویتسون در میان فضانوردان آمریکایی صاحب رکورد بیشترین مدت اقامت در خارج از جو زمین است و مجموعا ۶۶۵ روز را در فضا سپری کرده است، ولی این زمان طی پنج پرواز گوناگون انجام شده است.

روز گذشته کریستینا کخ در مصاحبه با شبکه “CBS” اظهار کرد، ثبت این رکورد یک افتخار بزرگ برای وی است.

با نگاهی به پیشینه علمی و کاری وی می‌توان دریافت که کریستینا کخ در جکسونویل، کارولینای شمالی به دنیا آمده است، مدرک کارشناسی ارشد برق و فیزیک و مدرک کارشناسی ارشد برق از دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی را دارد.

به عنوان مهندس برق با تمرکز بر طراحی ابزار‌های فضایی در مرکز فضایی گادِرد ناسا در گرینبلت، مریلند و آزمایشگاه فیزیک کاربردی دانشگاه جان هاپکینز در لورل، کار می‌کرد.

او همچنین به عنوان پژوهشگر در چند برنامه تحقیقاتی در قطب جنوب فعالیت داشته است. کریستینا کخ در سال ۲۰۱۳ توسط ناسا به عنوان فضانورد انتخاب شد.

باهم در میهن پست تصاویری از کریستینا کخ و رکورد حضور در فضا را تماشا می کنیم.

[highlight]منبع: space[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *