یکشنبه، ۲۹ تیر ۹۳ - ۱۲:۴۱

رییس اداره هواشناسی خلخال گفت: دمای هوای خلخال به 36 درجه سانتی گراد رسید که این میزان دما بالاترین درجه هوای گرم ثبت…

رییس اداره هواشناسی خلخال گفت: دمای هوای خلخال به 36 درجه سانتی گراد رسید که این میزان دما بالاترین درجه هوای گرم ثبت شده است.

فرامرز فرض الله پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بالاترین دمای هوای به ثبت رسیده در اداره هوا شناسی خلخال 6/35 درجه سانتی گراد است که در تابستان سال گذشته در این اداره ثبت شده است.

وی اظهار کرد: دیروز (جمعه) دمای هوا به 36 درجه افزایش یافت که نسبت به روز مشابه سال گذشته که 4/33 درجه سانتی گراد ثبت شده 5/2 درجه و نسبت به گرم ترین روز تابستان سال گذشته چهاردهم درجه افزایش نشان

می دهد.

وی افزد: دمای هوای خلخال هم اکنون 33 درجه بالای صفر است که با توجه به پیش بینی ادامه روند افزایش دما در طول روز افزایش دمای هوای امروز خلخال به 36 درجه و بالاتر از آن دور از انتظار نیست.

وی گفت: با توجه به حداقل دمای هوای ثبت شده در روز دوازدهم فروردین ماه امسال که 18 درجه سانتی گراد زیر صفر است دمای هوای خلخال نسبت به سردترین روز سال جاری 54 درجه سانتی گراد افزایش نشان می دهد که این میزان افزایش در طول چهار ماه سال 93 نیز در نوع خود بی سابقه است.

ادامه روند گرمای هوا در خلخال شهروندان این شهر که بندرت با چنین هوای گرمی مواجه شده و بیشتر آنها از امکانات و تجهیزات خنک کننده هوا همچون کولرهای آبی و گازی و حتی پنکه نیز در خانه های خود بی بهره بوده و بیشتر به خنک شدن طبیعی هوا دلبستگی دارند را کلافه کرده است.

بسیاری از ریش سفیدان و افراد سالمند خلخال که تابستان های متعددی را پشت سر گذاشته اند گرمای هوای این شهر را بی سابقه دانسته و گفتند: این چنین گرمایی را در هیچ تابستانی به یاد ندارند.

شهرستان خلخال در 115 کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.

7119/594/530

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.