شنبه، ۲۲ شهریور ۹۹ - ۱۲:۵۸
رکورد نشستن در یخ

رکورد نشستن در یخ در حالی حالا توسط جوزف کوبرل شکسته شده که رکورد قبلی این کار نیز به نام او ثبت شده…

رکورد نشستن در یخ در حالی حالا توسط جوزف کوبرل شکسته شده که رکورد قبلی این کار نیز به نام او ثبت شده بود. در این مطلب از میهن پست نگاهی به رکورد شکنی وی خواهیم داشت.

یک مرد اتریشی رکورد قبلی خود برای طولانی ترین تماس بدن با تکه های یخ شکست. جوزف کوبرل که یک ورزشکار است توانست دو ساعت و ۳۰ دقیقه و ۵۷ ثانیه در داخل یک باکس شیشه ای دست ساز ایستاد در حالی که تا شانه هایش در داخل یخ قرار داشت. بیش از ۲۰۰ کیلوگرم یخ برای پر کردن این جعبه شیشه ای به کار رفت اما قبل از آن کوبرل بدون لباس خاصی و تنها در حالی که شرت شنا به تن داشت وارد آن شده بود.

رکورد نشستن در یخ

برای مبارزه با موجی از درد که در اثر دمای زیر صفر ایجاد می شد او سعی می کرد که روی احساسات مثبت تمرکز کند. وی در این باره چنین گفته است: «من در حال مبارزه با درد از طریق تجسم کردن و تمرکز بر احساسات مثبت هستم تا بتوانم این موج درد را کاهش دهم. این دلیلی است که می توانم آن را تحمل کنم». گروهی کوچک از افراد نظاره گر این رکوردشکنی بودند در حالی که کوبرل رکورد قبلی خود در سال ۲۰۱۹ را ۳۰ دقیقه ارتقا داد.

رکورد نشستن در یخ

این رکوردشکنی در میدان شهر رخ داد. بعد از بیرون آورده شدن از جعبه یخ، کوبرل گفت که تابش خورشید به پشت او احساس بسیار خوبی داشته است. وی قصد دارد یک بار دیگر نیز رکورد کنونی خود را بشکند هر چند این رکوردشکنی سال آینده در لس آنجلس رخ خواهد داد.

رکورد نشستن در یخ

تیم او می گوید که رکورد شخصی او اکنون رکورد جهانی در زمینه قرار دادن بدن در معرض یخ در طولانی ترین زمان ممکن است. رکورد گینس در این زمینه، تا قبل از این متعلق به یک مرد چینی به نام سونگائو جین است که توانسته بود ۱ ساعت و ۵۳ دقیقه ۱۰ ثانیه در یخ باقی بماند، رکوردی که در سال ۲۰۱۴ بدست آمد اما این رکورد در سال گذشته توسط کوبرل شکست و وی توانست در وین با رکورد دو ساعت و هشت دقیقه حد نصاب جدیدی در این عرصه از خود به جای بگذارد.

رکورد نشستن در یخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.