پنجشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۰۰

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی نسبت به رگبار باران و تگرگ در کشور هشدار داد. مهندس احد وظیفه در گفت‌وگو با…

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی نسبت به رگبار باران و تگرگ در کشور هشدار داد.

مهندس احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی نشان می‌دهد که طی روز پنج‌شنبه در شمال غرب، دامنه‌های مرکزی زاگرس، نواحی مرکزی،‌ دامنه‌های جنوبی البرز، شرق و با شدت کمتری در غرب و جنوب شرق کشور و روز جمعه در استان‌های واقع در نواحی مرکزی، دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس، شرق و برخی مناطق شمال شرق،‌ جنوب و جنوب شرق کشور در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد و در مناطق مستعد تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: این شرایط در روز پنجشنبه در استان‌های لرستان، همدان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، یزد، خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی،‌شمال فارس و با شدت کمتری در استان‌های کردستان، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، قم، تهران، قزوین، سمنان، شمال کرمان و جنوب سیستان بلوچستان که شدت بارش در استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری خواهد بود. همچنین در روز جمعه شرایط یاد شده در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، یزد، کرمان، خراسان جنوبی، شمال سیستان بلوچستان و به صورت پراکنده در استان‌های اصفهان، مرکزی،‌ لرستان و شمال هرمزگان که شدت بارش‌ها در استان‌های کرمان، خراسان جنوبی پیش‌بینی می‌شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: براساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی،‌ از اواسط وقت روز پنجشنبه و طی روز جمعه بارش‌های رگباری در برخی مناطق دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس، نواحی مرکزی، شرق، جنوب و جنوب شرق کشور رخ خواهد داد. همچنین در اواخر وقت چهارشنبه به سبب افزایش سرعت وزش باد در کشور عراق در استان‌های غربی و جنوب غربی کشور باد و گرد و خاک دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به این که تا روز جمعه به سبب وزش باد شدید، خلیج فارس به ویژه مناطق شرقی و تنگه هرمز مواج خواهد بود، افزود: همچنین شدت بارش‌ها در روز پنجشنبه در استان‌های مرکزی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری و یزد خواهد بود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور به وضع هوای تهران اشاره کرد و گفت: آسمان تهران در روز پنجشنبه نیمه ابری در بعضی ساعات بارش پراکنده، اوایل شب کاهش ابر همراه با وزش باد است که حداقل و حداکثر دما در این روز به 15 و 27 درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد. همچنین در روز جمعه آسمان پایتخت کمی ابری تا نیمه ابری گاهی با وزش باد پیش‌بینی شده است که حداقل و حداکثر دما در این روز به 16 و 29 درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد رسید.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.