چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۰۵:۵۶

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین نوش‌آبادی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری «خانه ملت» با بیان اینکه ریالی برای سفر هنرمندان…

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین نوش‌آبادی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری «خانه ملت» با بیان اینکه ریالی برای سفر هنرمندان به برزیل از بودجه‌های دولتی هزینه نشده است،‌ گفت: هنرمندان ما قبل اینکه هنرمند باشند ایرانی هستند و از این حق برخوردارند که سفرهای شخصی خود را انجام بدهند.

وی با تاکید بر اینکه نیاز نیست دستگاه یا نهادی وظیفه اعزام هنرمندان را بر عهده بگیرد، افزود: هنرمندان از این حق برخوردارند که سفر کاری، ارزشی، تفریحی، خانوادگی و شغلی داشته باشند.

نوش‌آبادی ادامه داد: این بحث پیچیده‌ای نیست زیرا هزاران نفر ایرانی برای مشاهده مسابقات جام جهانی رفتند هنرمندان هم یکی از آن‌ها هستند.

وی تأکید کرد: هنرمندان با هزینه‌های شخصی خود یا اسپانسر خصوصی به برزیل رفته اند و یک ریالی از بیت‌المال و از سوی وزارت ارشاد برای اعزام آنان هزینه نشده است.

معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هنرمندان را برای عزیمت به برزیل تامین مالی نکرده است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار «خانه ملت»، مبنی بر اینکه شنیده‌ها حاکی از اسپانسر شدن همراه اول و بانک پاسارگاد برای اعزام تیم هنرمندان به برزیل است، گفت: اگر بر فرض این‌ 2 شرکت حامی مالی هنرمندان باشند هیچ منع قانونی ندارد که شرکتی زمینه حضور هنرمندان را برای تشویق بازیکنان تیم ملی فوتبال فراهم کند، این موضوع نه خلاف شرع و نه خلاف قانون است.

 نوش‌آبادی ادامه داد: ولی برای اعزام هنرمندان بی شک از بودجه‌های عمومی و دولتی یک ریال استفاده نشده و هیچ نهاد دولتی نیز متولی اعزام آن‌ها نبوده است.

وی در خصوص برخی انتقادات مطرح شده از نحوه پوشش هنرمندان در برزیل به عنوان نمایندگان ایران،‌ گفت: پوشش غیر معمولی از هنرمندان مشاهده نکردیم.

معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ادامه داد: در محیط ورزشی و هیجانی ضرورتی به استفاده از لباس رسمی نیست و گاهی به اقتضای محیط ورزشی امکان دارد که لباس راحت‌تر پوشیده شود همانطور که رئیس جمهور نیز برای مشاهده فوتبال لباس ورزشی می‌پوشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.