شنبه، ۱۵ شهریور ۹۳ - ۰۳:۳۲

رییس اداره آموزش و پرورش کاشمر از ریزش دو چاه قنات طی سه‌ماه گذشته در مدارس این شهر خبر داد. ایرج سعادتمند در…

رییس اداره آموزش و پرورش کاشمر از ریزش دو چاه قنات طی سه‌ماه گذشته در مدارس این شهر خبر داد.

ایرج سعادتمند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه خراسان با بیان اینکه یکی از این چاه‌ها داخل مدرسه ابتدایی با 310 دانش‌آموز و دیگری داخل هنرستان با 245 دانش‌آموزان فروکش کرده است، افزود: خوشبختانه زمان فروکش کردن این قنات‌ها دانش‌آموزان داخل کلاس بوده و خسارات جانی در پی نداشته است.

رییس اداره آموزش و پرورش کاشمر با اشاره به اینکه بخش از مدارس کاشمر روی چاه‌های قنات قرار گرفته‌اند، افزود: این زنگ خطری است که باید از سوی دولت جدی گرفته شود.

وی در ادامه با بیان اینکه تنها اردوگاه دانش‌آموزی این شهر که متعلق به آموزش و پرورش است طی یک قرار داد پنج ساله و براساس ضرورتی که برای آموزش در زمان جنگ بود به سپاه داده شد، بیان کرد: براساس این قرارداد باید در سال 65 این اردوگاه تخلیه می‌شد اما همچنان در دست این نهاد باقی مانده است.

سعادتمند ابراز کرد: دو سال قبل دادگاه حکم تخلیه این اردوگاه را صادر کرد و ما این حکم را به وزارتخانه ارسال کردیم که در حال حاضر در پدافند غیرعامل در حال پیگیری است.

وی همچنین از وجود اردوگاه مخروبه دیگری در کنار این اردوگاه خبر داد و گفت: در این اردوگاه بیش از 12 هزار اصله نهال است که به علت نبود آب در حال خشک شدن هستند که امیدواریم مسئولان مربوطه با حفر یک چاه نیمه‌عمیق در این اردوگاه موافقت کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *