پنجشنبه، ۲۷ شهریور ۹۳ - ۰۳:۲۷

مدیرکل محیط زیست استان البرز گفت: بیشتر آلایندگی‌های هوا در نیمه نخست سال جاری به ورود ریزگردها مربوط می‌شود. حسین محمدی در گفت‌وگو…

مدیرکل محیط زیست استان البرز گفت: بیشتر آلایندگی‌های هوا در نیمه نخست سال جاری به ورود ریزگردها مربوط می‌شود.

حسین محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه البرز، اظهار کرد: در چهار ماه نخست امسال نسبت مدت مشابه سال قبل، تعداد روزهای پاک استان حدود 6 برابر افزایش داشته است. در همین مدت تعداد روزهای ناسالم استان حدوداً به نیمی از مدت مشابه سال قبل رسیده است که این موضوع بسیار امیدبخش به نظرمی‌رسد.

محمدی خاطرنشان کرد: در چهار ماه نخست امسال بیشتر آلودگی‌ها که در نهایت منجر به اعلام روز ناسالم از طریق ایستگاه‌های آلودگی‌سنج شد به ورود ریزگردها به استان مربوط می‌شد و به استفاده از بنزین غیراستاندارد ارتباطی نداشت. خوشبختانه با توزیع بنزین یورو چهار توسط دولت از ابتدای سال تاکنون کمتر شاهد ورود آلودگی ناشی از سوخت بنزین در هوای استان بوده‌ایم.

این مسئول تأکید کرد: بدون شک با کاهش آلایندگی‌های ناشی از سوخت بنزین غیراستاندارد در آینده‌ای نزدیک شاهد کاهش ملموس روزهای ناسالم در استان خواهیم بود.

محمدی یادآور شد: با نزدیک شدن به فصول سرد سال مردم باید در استفاده از خودروهای شخصی خود دقت بیشتری داشته باشند و برای خروج از منزل کمتر از خودروی شخصی تک سرنشین استفاده کنند و بیشتر با وسایل حمل و نقل عمومی در سطح شهر تردد داشته باشند. تنفس هوای پاک حق همه شهروندان است و برخی نباید با اقدامات خودمحورانه از جمله نابودی فضای سبز جهت ساخت مجتمع‌های مسکونی و تجاری، سوزاندن غیر اصولی زباله و یا استفاده از بنزین نامرغوب موجبات آلودگی هوا را فراهم و سلامت سایر شهروندان را به خطر بیندازند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.