پنجشنبه، ۰۳ مهر ۹۹ - ۱۱:۰۸
رینگ لایت

رینگ لایت یا لامپ حلقه ای مدت هاست مورد استفاده بلاگرها و افراد فعال در شبکه های اجتماعی قرار دارد. اما این محصول…

رینگ لایت یا لامپ حلقه ای مدت هاست مورد استفاده بلاگرها و افراد فعال در شبکه های اجتماعی قرار دارد. اما این محصول دقیقا چه کاربردهایی دارد ؟ در ادامه با ما همراه شوید.

تا به حال این سوال برایتان پیش آمده که چرا اغلب تصاویر و ویدیوهای آرایشی که اخیرا دیده اید نور خوبی دارند و از کیفیت بالایی برخوردارند؟ اگر تصورتان این است که علت کیفیت بالای این ویدیوها استفاده از دوربینهای بسیار گرانقیمت است باید بگوییم که اشتباه می کنید. اغلب اینفلوئنسرهای اینستاگرام  عکس ها و ویدیوهای خود را با کمک ابزاری به نام رینگ لایت یا لامپ حلقه ای می گیرند.

رینگ لایت در اصل نوعی ابزار روشنایی چند منظوره است که منبعی یکپارچه از نور را در اختیار کاربران میگذارد و نور را مستقیما از زاویه دید دوربین آنها به سمتشان می تاباند. این دستگاه معمولا از یک لامپ فلورسنت حلقه ای یا چندین لامپ LED کوچک متصل به هم ساخته می شود که به شکل دایره کنار هم قرار گرفته اند.

چرا باید از رینگ لایت استفاده کنیم؟

 لامپ حلقه ایدر اصل برای استفاده در مطلب های پزشکی و دندانپزشکی ساخته شدند با این حال به خاطر قابلیت های بالایشان در بخش های تجاری مختلفی غیر از پزشکی نیز به کار گرفته شدند که در ادامه برخی از آنها را بر خواهیم شمرد.

۱- برای تاکید بر جزئیات

 لامپ حلقه ای به خاطر نوع طراحی و ساختارش ابزاری مناسب برای تاکید بر جزئیات در عکس و انواع فیلم است. طراحی دایره ای این لامپ به کاربران اجازه می دهد که از دوربین های خود بین حفره لامپ استفاده نمایند و از این طریق روی جزئیات خاصی از عکس فوکوس نمایند.

رینگ لایت

۲- عکاسی ماکرو

استفاده از رینگ لایت در زمان عکاسی نور متوازنی را ایجاد می کند که از تمامی وجوه روی سوژه تابیده می شوند و در نتیجه تصاویر به صورت یکنواخت روشن خواهند بود.

رینگ لایت ها این اجازه را به کاربران می دهند که بدون هزینه کردن برای خرید یک دوربین حرفه ای عکس ها و ویدیوهای با کیفیتی تهیه نمایند.

۳- ایجاد افکت های رنگارنگ

رینگ لایت ها را میتوان برای ایجاد افکت های رنگارنگ نیز به کار برد. تنها کاری که برای این منظور باید انجام دهید این است که لامپ های سفید را با لامپ های رنگی تعویض کنید یا اینکه ژل های رنگی روی بخش های مختلف آنها بمالید.

رینگ لایت

۴- تولید ویدیو

وقتی رینگ لایت تنها منبع نوری شما برای عکاسی یا فیلمبرداری باشد نوعی سایه هاله مانند بسیار جذاب حول تصویر ایجاد می شود که سوژه عکاسی یا فیلمبرداری را به شکل هوشمندانه ای از پس زمینه جدا میکند. این افکت هم ظاهری بسیار جذاب به فیلم های ساخته شده با رینگ لایت می هد.

۵- کاربردهای آرایشی

نور ایجاد شده توسط رینگ لایت ها بسیار برای آرایش و میکاپ ایده آل است و در مواردی که هوا تاریک است و نور روز وجود ندارد میتوانید آن را به کار ببرید. در واقع به همین خاطر است که اینفلوئنسرهای آرایشی اینستاگرام از این ابزار زیاد استفاده میکنند.

[highlight]منبع: spectrum-brand[/highlight]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *