یکشنبه، ۰۱ تیر ۹۳ - ۰۵:۴۱

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین ˈابراهیم رییسیˈ که در رأس هیأتی در روسیه به سر می برد، روز شنبه در حاشیه نشست…

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین ˈابراهیم رییسیˈ که در رأس هیأتی در روسیه به سر می برد، روز شنبه در حاشیه نشست بین المللی قضایی در شهر تاریخی سن پترزبورگ در دیدار با وزیر دادگستری روسیه به همکاری ها و اشتراک نظر دو کشور در موضوعات منطقه ای و بین المللی اشاره کرد.

وی با اشاره به روابط رو به گسترش دو کشور در حوزه های مختلف از جمله حقوقی و قضایی، خواستار همکاری هرچه بیشتر سیستم های قضایی دو کشور در مبارزه با مواد مخدر، تروریسم، و جرایم سازمان یافته شد.

وزیر دادگستری روسیه نیز در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و دوستانه دو کشور و اشتراک نطر درخصوص بسیاری از موضوعات از جمله مسایل سیاسی، اظهار داشت: همکاری های ایران و روسیه در حوزه های حقوقی و قضایی برای ما بسیار اهمیت دارد و ما آماده توسعه این همکاری ها هستیم.

کونووالوف همچنین در راستای گسترش روابط دوجانبه، ضمن دعوت از رییس قوه قضاییه کشورمان برای سفر به روسیه، ابراز علاقه کرد که ظرف ماههای آتی به ایران سفر کند.

معاون اول قوه قضاییه کشورمان در این دیدار همچنین پیشنهاد داد تا کرسی حقوق اسلامی در آکادمی علوم قضایی روسیه راه اندازی شود که مورد استقبال طرف روسی قرار گرفت.

وزیر دادگستری روسیه نیز پیشنهاد داد تا در پنجمین اجلاس بین المللی حقوقی سن پطرزبورگ که در سال آینده برگزار خواهد شد، به حقوق اسلامی و نظام حقوقی و قضایی جمهوری اسلامی ایران و دستاوردهای آن نیز پرداخته شود که مورد استقبال طرف ایرانی قرار گرفت.

اروپام/518**1504

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.