پنجشنبه، ۰۵ تیر ۹۳ - ۰۷:۲۴

به گزارش ایرنا ،سردار سرتیپ پاسدار ˈمحمد رضا نقدیˈ عصر چهارشنبه در مراسم افتتاح یکصد مسجد و حسینیه در حاشیه شهر مشهد افزود:…

به گزارش ایرنا ،سردار سرتیپ پاسدار ˈمحمد رضا نقدیˈ عصر چهارشنبه در مراسم افتتاح یکصد مسجد و حسینیه در حاشیه شهر مشهد افزود: گشتهای عملیاتی بسیج تنها یک تسکین دهنده موقت برای مقابله با ناهنجاری ها و معضلات اجتماعی است و به هیچ عنوان جای کار فرهنگی را نمی گیرند.

وی گسترش فریضه امر به معروف و نهی از منکر و افزایش احساس مسوولیت مردم نسبت به این فریضه و اقدامات فرهنگی را از ضرورت های کاهش معضلات اجتماعی دانست.

وی ادامه داد: بسیج و مسجد دو عنصر تفکیک ناپذیر از یکدیگر هستند و بسیج مولود مساجد است و بدون آن معنا و مفهومی ندارد.

رییس سازمان بسیج مستضعفان گفت: مردم که از سایر نقاط و روستاها به حاشیه ای شهر شهرها و از جمله مشهد سکونت یافته اند باید به مناطق خود بازگردند و در عرصه تولید و کشاورزی و توسعه و عمران منطقه هایشان فعالیت داشته باشند.

فرمانده سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی هم گفت: یکصد مسجد و حسینیه و دارالقرآن با اعتبار بیش از 35 میلیارد ریال از محل اعتبارات فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) سپاه و کمکهای مردمی در مناطق حاشیه شرقی مشهد احداث، مرمت و بازسازی شدند.

سردار سرتیپ دوم پاسدار ˈغلامرضا احمدیˈ اضافه کرد: همچنین عملیات اجرایی ساخت 290 مسجد، پایگاه مقاومت بسیج، سوله ورزشی و فرهنگی در زمینهای اهدایی و اوقافی خیرین در این مناطق از روز چهارشنبه آغاز و اعتبار احداث 30 دارالقرآن تامین شده که در آینده نزدیک شاهد آغاز احداث آنها نیز خواهیم بود.ک/2

7490/659 ** 1917

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.