جمعه، ۰۴ مهر ۹۳ - ۰۶:۵۴

امام جمعه‌ی تبریز گفت: رئیس‌جمهور ایران به خوبی پیام‌های ملت ایران را از طریق تریبون بین‌المللی به گوش جهانیان رساند. به گزارش خبرنگار…

امام جمعه‌ی تبریز گفت: رئیس‌جمهور ایران به خوبی پیام‌های ملت ایران را از طریق تریبون بین‌المللی به گوش جهانیان رساند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌شرقی، حضرت آیت الله «محسن مجتهد شبستری» در خطبه‌های نماز جمعه‌ی تبریز با اشاره به سخنرانی رئیس‌جمهور ایران در مجمع عمومی سازمان ملل، خاطرنشان کرد: دکتر روحانی افراطی‌گری و جنایت‌های گروهک تروریستی داعش را محکوم کرد و به گفته‌ی ایشان تنها راه مقابله با تروریسم خشکاندن ریشه آن است.

وی افزود: با توجه به اسناد، داعش دست‌پرورده‌ی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی است که هم‌اکنون این سه کشور به علت اینکه اهداف دیگری را دنبال می‌کنند، برای مبارزه با داعش هماهنگ شده‌اند.

نماینده‌ی ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: آمریکا بدون مجوز دولت سوریه، اقدام به بمباران داعشی‌ها در سوریه کرد که متأسفانه ملت سوریه نیز در این بمباران شهید شدند و این حرکت آمریکا بسیار زشت است.

محکم‌تر از همیشه «مرگ بر انگلیس»

وی با محکوم کردن سخنان نخست وزیر انگلیس در مجمع عمومی سازمان ملل مبنی بر اینکه ایران حامی تروریسم است، اظهار کرد: ای کاش برنامه‌ریزی به شکلی بود که رئیس‌جمهور ایران پس از نخست وزیر انگلیس سخنرانی می‌کرد تا در همان جا پاسخ دندان‌شکنی به نخست وزیر این کشور داده می‌شد.

آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه انگلیس به وجود آورنده و تربیت‌کننده‌ی تروریست است، گفت: انگلیس، آمریکا و رژیم صهیونیستی برای خراب کردن چهره اسلام، داعش را تربیت کرده و به منطقه فرستاده‌اند، مردم ایران چهره استعمارگر پیر جهان(انگلیس) را شناخته‌اند و این‌بار محکم‌تر از گذشته می‌گویند «مرگ بر انگلیس».

مردم و دولت ایران پشتیبان ملت یمن هستند

وی با اشاره به پیروزی انقلابیون یمن، گفت: انقلاب مردم یمن برگرفته از انقلاب مردم ایران است و امیدوارم این انقلاب از مسیر و اهدافش خارج نشود، انقلاب مردم یمن بدون کمک گرفتن از نیروهای خارجی انجام شد و این مطلب را اعلام می‌کنم که مردم و دولت ایران پشت ملت یمن هستند.

امام جمعه‌ی تبریز با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس، افتخار انقلاب اسلامی ایران است، اظهار کرد: مردم ایران در جنگ مقابل استکبار جهانی و «صدام» نماینده‌ی این استکبار در منطقه، روزهای تاریخی را رقم زدند.

وی با بیان اینکه آرامش کنونی ملت ایران نتیجه‌ی جهاد و ایستادگی رزمنده‌ها در طول هشت سال دفاع مقدس است، گفت: هم‌اکنون دشمنان می‌خواهند به فرهنگ ملت ایران لطمه زنند و اینک آحاد جامعه باید آماده‌ی جهاد فرهنگی باشند تا برنامه‌های دشمنان خنثی شود.

آیت الله مجتهد شبستری در رابطه با آغاز سال تحصیلی جدید یادآور شد: مقام معظم رهبری در سیاست‌های کلی«علم و فناوری» بسیار خوب به جنبه‌ی تعلیم و تربیت تحصیل اشاره فرمودند و در مدارس و دانشگاه‌ها باید به هردو جنبه‌ی تعلیم و تربیت توجه شود.

امام جمعه‌ی تبریز در رابطه با سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: نوع ازدواج این بزرگان بهترین اسوه برای ازدواج جوانان است و خانواده‌ها با بهره‌گیری از رفتار این بزرگان، باید با توجه به امر «ازدواج آسان» زمینه را برای ازدواج جوانان فراهم کنند.

وی با بیان اینکه تأخیر در ازدواج فساد به بار می‌آورد، خاطرنشان کرد: خانواده‌ها باید با آسان گرفتن ازدواج، دوری از تجملات و مهریه‌های سنگین و با در نظر گرفتن ازدواج ائمه‌ی اطهار زمینه را برای ازدواج به موقع جوانان فراهم کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *