جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۵

به گزارش ایرنا، «عبدالرضا بازدار» روز پنجشنبه در نشست کارگروه ماده 11 استان اظهار کرد: با اجرای طرح های آبیاری تحت فشار امسال…

به گزارش ایرنا، «عبدالرضا بازدار» روز پنجشنبه در نشست کارگروه ماده 11 استان اظهار کرد: با اجرای طرح های آبیاری تحت فشار امسال توانستیم در صرفه جویی آب تا حدودی موفق باشیم.

وی ادامه داد: 21 هزار هکتار از اراضی آبی استان اکنون به شکل تحت فشار آبیاری می شوند که در صرفه جویی آب نقش موثری دارد.

رییس جهاد کشاورزی ایلام افزود: مشکلاتی که در چند سال اخیر با آنها مواجه بوده ایم طرح های کوچک و نیمه تمام آب هستند که به دلیل تامین نشدن اعتبار به بهره برداری نرسیده اند.

بازدار یادآور شد: 15 طرح حوزه آب کشاورزی اکنون در استان وجود دارد که بهره برداری از آنها منجر به تولید و اشتغال در منطقه می شود.

وی تاکید کرد: با توجه به مشکل تخصیص آب برای این پروژه ها بخشی از آنها به امور آب واگذار شده اند.

رییس جهاد کشاورزی ایلام این طرح ها را شامل برتش، چم سرخ، چم ژاب، ارمو، ابراهیم قتال، بیشه دراز، مهدی آباد، ولیعصر و … عنوان کرد.

بازدار ابراز امیدواری کرد کمیته ای به عنوان ستاد نظام بهره برداری در استان تشکیل شود تا در خصوص بهره برداری از آب به سایر طرح های کشاورزی تصمیم گیری شود.

وی در ادامه با انتقاد از به روز نبودن سند توسعه ملی آب گفت: امیدواریم برای به روز شدن این سند و قابل اجرا شدن آن یک برنامه اساسی هرچه سریعتر در کشور آغاز شود. ک/2

7177/540

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.