جمعه، ۳۰ خرداد ۹۳ - ۰۱:۲۴

به گزارش ایرنا، ˈجمال انصاریˈ روز پنجشنبه به مناسبت هفته قوه قضاییه در جمع خبرنگاران استان قزوین افزود: برقراری تمامی حقوق مردم در…

به گزارش ایرنا، ˈجمال انصاریˈ روز پنجشنبه به مناسبت هفته قوه قضاییه در جمع خبرنگاران استان

قزوین افزود: برقراری تمامی حقوق مردم در بخش قضایی، حق مسلم آنها است و دستگاه قضایی با کمک سایر دستگاهها، برای استیفای حقوق مردم، اقدامات و زیر ساختهای مناسبی را ایجاد کرده است.

وی با اشاره به اهداف کلی دستگاه قضایی در سال گذشته اظهارکرد: یکی از برنامه های ما در سال گذشته رسیدگی به پرونده های مربوط به سالهای گذشته بود.

این مسوول با بیان اینکه دستگاه قضایی استان 300 شعبه دادگاهی دارد، گفت: در چهار سال گذشته مانده پرونده های مربوط به سالهای پیشین کاهش 60 درصدی داشته است.

رییس کل دادگستری استان قزوین در خصوص متعادل سازی رسیدگی قاضی به پرونده های قضایی اظهار کرد: دستگاه قضایی هم اکنون 180 قاضی دارد که برای متعادل سازی و تسریع در رسیدگی کارهای اداری، حجم نیروی خود را 40 درصد افزایش داده است.

انصاری، وضعیت فیزیکی زندانها را دارای کاستی هایی دانست و گفت: سیاست قوه قضاییه مبتنی بر گستردگی زندانها نیست، اما استان قزوین نیازمند احداث یک زندان است که در سال گذشته بخشی از کارهای مربوط به آن انجام شده است.

رییس کل دادگستری استان قزوین با تاکید بر ارتقای سطح قضاوت در شوراهای حل اختلاف استان اظهار کرد: برای رسیدن به این مهم، تغییرات خوبی در شوراهای حل اختلاف استان انجام داده و قرار است برای ارتقای سطح قضاوت 10 قاضی مستقل به این مجموعه اضافه شود.

انصاری در خصوص پرونده های مربوط به دادگاه خانواده نیز گفت: رشد پرونده های مربوط به بحث خانواده در سال گذشته رشد پنج تا شش درصدی داشته و از عوامل آن می توان به عدم تفاهم، اعتیاد، مسایل اخلاقی زوجین و مشکلات اقتصادی اشاره کرد.

وی با اشاره به نظارت دستگاه قضایی در امر مبارزه با تخلفات و فساد نیز اظهارکرد: یکی از مهمترین رسالت دستگاه قضایی شناسایی و برخورد با تخلفات است و در این بین سازمان بازرسی استان نقش مهمی را بر عهده دارد.

انصاری اظهارکرد: دستگاه قضایی در کنار اقدامات پیشگیرانه، در برخی جرایم مجبور به برخورد حذفی می شود و این مهم تنها درباره جرایم و افرادی صدق می کند که راه بازگشت ندارند.

وی درخصوص بدهکاران بانکی استان گفت: در این استان نیز تعدادی بدهکار بانکی داریم که با دو تا سه مورد، برخوردهای قانونی انجام شده است.

یکم تا هفتم تیر ماه در تقویم رسمی جمهوری اسلامی به نام هفته قوه قضاییه نام گذاری شده است.

7391/ 614

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.