جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۸

به گزارش ایرنا، اسماعیل خیرالهی پیش از خطبه های نماز جمعه این شهر با بیان اینکه شهید بهشتی به عنوان معمار تشکیلات قضایی…

به گزارش ایرنا، اسماعیل خیرالهی پیش از خطبه های نماز جمعه این شهر با بیان اینکه شهید بهشتی به عنوان معمار تشکیلات قضایی و قضاوت اسلامی شناخته می شود، افزود: این شهید در انجام تغییرات در تشکیلات قضایی تمام نظریه ها و آموزه های اسلامی را مدنظر قرار داده و بر اجرای احکام اسلامی تاکید کرده است.

وی با اشاره به اینکه در نظام اسلامی طبق قانون اساسی، قاضی و تشکیلات قضایی مستقل بوده و وابسته به قوه مقننه و مجریه نیست، اظهار کرد: تمام احکامی که در این سازمان وضع و اجرا می شود از مشروعیت الهی و اسلامی برخوردار است.

رییس دادگستری مراغه ادامه داد: به منظور اجرای احکام الهی، قاضی باید با حقوق تمام افراد، شغل ها و عرصه های مختلف اجتماعی آشنایی داشته باشد تا علاوه بر استقلال در اجرای حکم، شرع اسلامی را نیز اجرا کند.

خیرالهی واقعه هفتم تیر و شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یارانش را فاجعه ای برای انقلاب خواند، خاطرنشان کرد: اگر در هر کشوری چنین اتفاقی می افتاد، آن نظام سقوط می کرد اما با درایت امام خمینی(ره) کشور و نظام از گزند دشمنان حفظ و تومار منافقین پیچیده شد.

7483/590/587

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.