جمعه، ۱۳ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۱

نعمت الله رضاییˈ روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کشتارگاه طیور خمین به دلیل نداشتن مجوز تبدیل و معدوم…

نعمت الله رضاییˈ روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کشتارگاه طیور خمین به دلیل نداشتن مجوز تبدیل و معدوم کردن ضایعات، از سوی محیط زیست در مدت یاد شده پلمپ و از ادامه فعالیت این واحد صنعتی جلوگیری شده است .

وی اظهارداشت: ظرفیت این کشتارگاه ساعتی هزار قطعه طیور بود که سال گذشته با درخواست مالک بخش خصوصی به ساعتی چهار هزار قطعه افزایش یافته است.

رضایی تصریح کرد: غیرفعال بودن کشتارگاه طیور خمین باعث شده مرغ تولیدی به ویژه مرغ سبز به کشتارگاههای شهرستانهای دیگر ارسال و از چرخه مصرف این شهرستان خارج شود.

رضایی گفت: با توجه به فعالیت 120مرغداری گوشتی و تولید گوشت سفید با کیفیت و بدون آنتی بیوتیک در شهرستان می بایست این کشتارگاه فعال شود تا تولیدات این منطقه در کمترین زمان ممکن به صورت اصولی و بهداشتی بسته بندی و به بازار مصرف عرضه شود.

سرپرست شبکه دامپزشکی خمین گفت: سالانه حدود هشت هزار تن گوشت سفید (مرغ) در این شهرستان تولید شده که ازاین مقدار 380 تن گوشت مرغ بدون آنتی بیوتیک بوده است.

رضایی ، بیان کرد: 120 تن گوشت سفید مرغ بدون آنتی بیوتیک (مرغ سبز ) در سه ماه نخست امسال در این شهرستان تولید شد.

رییس شبکه دامپزشکی خمین با بیان اینکه تولید این نوع گوشت سفید از دو سال گذشته در این شهرستان آغاز شد، بیان کرد: در مجموع حدود 820 تن گوشت سفید مرغ در بدون آنتی بیوتیک طی این مدت تولید شده است .ک3

7276/555

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.