دوشنبه، ۰۲ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۰

به گزارش خبرنگار ایرنا، همایون هاشمی یکشنبه شب در برنامه زنده تلویزیونی مبارزه با مواد مخدر که از شبکه چهارم سیما پخش شد،…

به گزارش خبرنگار ایرنا، همایون هاشمی یکشنبه شب در برنامه زنده تلویزیونی مبارزه با مواد مخدر که از شبکه چهارم سیما پخش شد، افزود: سازمان بهزیستی در درمان معتادان به عنوان یک بیمار از سازمان های پیشرو است.

وی یادآور شد: ما سازمانی هستیم که در حوزه پیشگری و مبارزه با اعتباد چند دهه فعالیت کردیم و از تجربه بسیار خوبی برخورداریم.

رییس سازمان بهزیستی تاکید کرد: نگاه ستاد مبارزه با مواد مخدر تقویت شده و فرآیند اجتماعی در برخورد با این پدیده مورد توجه بوده و بنیاد کار تغییر کرده است.

وی اظهار کرد: 2230 مرکز درمان اعتیاد داریم که به نوعی سرپناه بوده و در این محل ها کار درمانی انجام می شود.

رییس سازمان بهزیستی همچنین با یادآوری این که زنجیره درمان اعتیاد ناقص بوده، از راه اندازی چهار مرکز پس از بهبودی برای معتادان خبر داد و افزود: تلاش ما بر این است که این مدل در کل کشور پیاده شود.

هاشمی اظهار کرد: نفس بازگشت به اعتیاد طبیعی است و مانایی 20 درصد از مراجعه کنندگان پس از یکسال یک موفقیت محسوب می شود.

وی یادآور شد: اعتیاد یکی از معضلات فرابخشی است و همه کشورها در این بخش مشکلاتی دارند. اعتیاد ابعاد اجتماعی، فردی دارد. ما در بخش مقابله با اعتیاد برنامه مدون داشته و اخیرا برنامه ی صیانت برای بعد از بهبودی داریم.

رییس سازمان بهزیستی تاکید کرد: کاهش سن مصرف یک معضل جهانی است و ایران نیز از این امر مستثنی نبوده است از این رو ما نحوه مداخله در این امر را به اصطلاح به روز می کنیم.

بابک دین پرست معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز در این برنامه زنده تلویزیونی افزود: در قانون صراحتا اشاره شده که فرد معتادی که برای درمان خود مراجعه نکند، مجرم است.

وی یاداور شد: نگاه ما به معتاد با فرد مصرف کننده متفاوت است؛ کسانی که برای درمان مراجعه نمی کنند طبق قانون مجرم هستند و در گذشته این افراد به زندان منتقل می شدند.

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: امروز مراکز درمانی جایگزین زندان شده و تیم مجربی از وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی در اغلب این مراکز حضور دارند.

دین پرست همچنین تاکید کرد که موضوع ترک و صیانت و اشتغال معتادان همزمان در حال پیگیری است.

وی گفت: هدف ما تحت پوشش قرار دادن 40 درصد از جمعیت کشور در اقدامات پیشگیری از اعتیاد است.

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: سال گذشته 570 تن مواد مخدر کشف شد که این رقم قابل توجه است و این مهم نشان می دهد ما در موضوع مقابله موفق عمل کردیم.

شبک**1983 ** 1917

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.