پنجشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۳۷

نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه این هفته در بررسی طرح اصلاح قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی مقرر کردند…

نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه این هفته در بررسی طرح اصلاح قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی مقرر کردند که همه شرکت ها و بنگاه های اقتصادی موظفند نسبت به ارایه اطلاعات کامل مالی خود جهت ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ، مطابق قوانین و مقررات مربوطه عمل کنند.

به گزارش ایرنا، علی صالح آبادی عصر چهارشنبه در آیین گشایش دوازدهمین همایش ملی حسابداری ایران در دانشکده مهندسی دانشگاه شیراز افزود: این مصوبه مجلس برای شفافیت در نظام اقتصادی کشور مفید است که البته نیاز به کار حرفه ای حسابداران و حسابرسان دارد و دامنه کار در این حوزه را گسترش خواهد داد.

وی یادآوری کرد: امروز حدود یک هزار شرکت اعم از سهام عام و نهادهای مالی مختلف نزد سازمان بورس به ثبت رسیده اند و با احتساب شرکت های تابعه آنها می توان گفت افزون بر دو هزار شرکت در بازار سرمایه حضور دارند یا به ثبت رسیده اند.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با هماهنگی های صورت گرفته، صورت های مالی اصلی و تلفیقی شرکت ها باید با استانداردهای بین المللی ارایه شود.

صالح آبادی همچنین بر فراهم شدن بستر مطمئن و امن برای تبادل اطلاعات مالی شرکت ها با سازمان بورس و اوراق بهادار سخن گفت و اظهار کرد: مجوز مرکز میانی امضای دیجیتال به سازمان بورس اعطا شد که نخستین مجوز از این دست برای تقویت امنیت تبادل اطلاعات بود.

وی تصریح کرد: اعطای این مجوز به سازمان بورس محدود نخواهد ماند و به سایر حوزه ها نیز مجوز امضای دیجیتال اعطا خواهد شد.

دوازدهمین همایش ملی حسابداری ایران عصر پنجشنبه به کار خود پایان می دهد. ک/2

2026/ 667

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.