پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۶

ˈ دلاور حیدر پورˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هنوز برنج های ارقام پر محصول با کیفیت شیرودی…

ˈ دلاور حیدر پورˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هنوز برنج های ارقام پر محصول با کیفیت شیرودی در انبارهای کشاورزان و بازار با قیمت حدود سه هزارو 500 تومان وجود دارد.

وی با بیان اینکه سازمان جهاد کشاورزی از دو ماه پیش مسوولیت تنظیم بازار را دارد و صدور حواله توزیع برنج بدون هماهنگی با این سازمان غیر قانونی است، ادامه داد: توزیع برنج بی کیفیت خارجی که قیمت بالایی نسبت به برنج داخلی دارد ، در قالب طرح ضیافت به نفع تولید کننده و مصرف کننده در مازندران نیست.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران تصریح کرد: این موضوع را به شدت پیگیری و گزارش آن را به مقامات مسوول ارایه خواهم کرد.

حیدرپور تصریح کرد: جای بسی تاسف است که هنوز عده ای در مازندران نسبت به دستورالعمل ها و قوانین و مقررات بی تفاوت هستند و سر خود اقدام به صدور حواله توزیع برنج می کنند.

ˈمحمد محمد پور ˈ رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تایید این موضوع که جهاد کشاورزی مسول ستاد تنظیم بازار است، گفت: موضوع صدور حواله برنج در شهرستان آمل را در حال پیگیری هستیم.

وی اضافه کرد: به نظر می رسد هماهنگی بین مدیران شهرستانی جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت به درستی صورت نگرفته است.

نخستین برداشت مکانیزه برنج زودرسˈ طارم محلیˈ مازندران امروز پنجشنبه با حضور استاندار و جمعی از مسوولان در روستایˈ زاهد کلاˈ از توابع شهرستان فریدونکنار آغاز شد.

مازندران 230 هزار هکتار اراضی شالیکاری دارد که سالانه با تولید بیش از 900 هزار تن برنج سفید، 42 درصد برنج کشور را تامین می کند.ک/3

2585/608

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.