پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۹۳ - ۰۵:۴۴

به گزارش روز پنجشنبه اتاق بازرگانی اصفهان، «تاسی یو چانگ» در نشست بررسی فرصت های تجاری و سرمایه گذاری در صنایع الکترونیکی و…

به گزارش روز پنجشنبه اتاق بازرگانی اصفهان، «تاسی یو چانگ» در نشست بررسی فرصت های تجاری و سرمایه گذاری در صنایع الکترونیکی و الکتریکی اصفهان و تایوان افزود: دو کشور می توانند در زمینه های مختلف با هم رابطه داشته باشند.

رییس شورای مشترک ایران و تایوان با اشاره به اینکه سه سال پیش قراردادی در این زمینه با دانشگاه تهران امضا شده است، اظهار کرد: امروز نیز این افتخار را دارم که با اتاق بازرگانی تفاهمنامه امضا کنم.

رییس انجمن تولید کنندگان محصولات الکتریکی و الکترونیکی تایوان نیز گفت: 10 هزار واحد صنعتی در کشورش مشغول فعالیت است.

« چین سینگ» افزود: در سال 1948 صنعت الکترونیک در تایوان رونق گرفت و اکنون با سه هزار عضو فعال دارای درآمد ارزی یک میلیارد و 430 میلیون دلار است که 47 درصد صادرات تایوان را تشکیل می دهد.

وی اظهار امیدواری کرد این سرمایه گذاری در ایران هم اتفاق بیفتد و این بازار برای هر دو کشور سود داشته باشد.

رییس اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این نشست گفت: با کمک کشورهای شرقی مثل تایوان می توانیم تحریم های اقتصادی را دور بزنیم و ارتباطات اقتصادی بین ایران و کشورهای شرقی افزایش می یابد.

«خسرو کسائیان» با اشاره به سفر هیات تایوانی به اصفهان اظهار کرد: این هیات برای بررسی فرصت های تجاری به ایران آمده است و امیدوارم بتوانیم اطلاعات مفیدی برای سرمایه گذاری در اختیار آنها قرار دهیم.

وی با تاکید بر استحکام روابط بین ایران و کشور های شرق آسیا خاطر نشان کرد: ایران در گذشته روابط خوب اقتصادی و سیاسی با غرب داشت اما در سال های اخیر این روابط به سمت کشور های شرقی تغیر جهت داده و شرق در حال پیشرفت و توسعه است.

کسائیان با اشاره به اینکه اجناس تایوان می تواند با اجناس اروپایی و غربی برابری کند افزود: رابطه با آنها می تواند برای ما مفید و با ارزش باشد.

کشور تایوان، جزیره ای با حدود 23 میلیون نفر جمعیت در جنوب شرقی آسیاست.

د/7148/607

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.