پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۹۳ - ۰۳:۲۵

به گزارش ایرنا به نقل از خانه ملت علی لاریجانی عصر چهارشنبه درجلسه شورای تامین شهرستان عسلویه افزود: مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی…

به گزارش ایرنا به نقل از خانه ملت علی لاریجانی عصر چهارشنبه درجلسه شورای تامین شهرستان عسلویه افزود: مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی کاری کنند تا برای پروژه هایی که جنبه های ملی دارند و در مرحله نهایی هستند اعتباری تخصیص یابد تا این پروژه های ملی مورد بهره برداری قرار گیرند.

وی وجود صنعت نفت درمنطقه عسلویه را یک نعمت خواند و افزود: با اتمام این پروژه ها، می توان زمینه های اشتغال بیشتری را در منطقه فراهم کرد، گرچه ممکن است زمان زیادی طول بکشد اما در آینده خیلی مفید بوده و چه بسا ایجاد آبادانی می کند.

رییس قوه مقننه بیان کرد: امسال کمک کردیم که پروژه های در دست انجام در این منطقه پیش رفته و به نتیجه برسد که اثرات ملی، منطقه ای و بین المللی دارد و باید همه کمک کنیم که فازهای مختلف آن عملیاتی شود زیرا می تواند ایجاد سرمایه کند.

لاریجانی درباره مطالبی که مسوولان عسلویه در شورای تامین این شهرستان مطرح کردند، گفت: آنچه درباره برادری شیعه و سنی در این منطقه مطرح شد، خوشحال کننده و انتظار هم از مردم مسلمان و انقلابی همین است زیرا این مساله عامل اقتدار کشور ماست چون با قوت و برادری اهداف خود را پیش می بریم و باید این مساله را قدر دانست.

رییس مجلس شورای اسلامی عصر روز چهارشنبه به منظور بازدید از تاسیسات پارس جنوبی وارد عسلویه شد.

لاریجانی، وزیر نفت و جمعی از اعضای کمیسیون انرژی فردا پنجشنبه (29 خرداد) از فازهای 12، 15تا 18 میدان گازی پارس جنوبی بازدید می کنند.

برگزاری نشست مشترک با مدیران و مسوولان صنعت نفت درپارس جنوبی از جمله برنامه های پیش بینی شده در جریان سفر رییس مجلس شورای اسلامی به عسلویه است.

هم اکنون فازهای 13، 14، 19تا 22 پارس جنوبی در قالب طرح های اولویت دوم پارس جنوبی با متوسط 60 درصد پیشرفت فیزیکی و فازهای 12 و 15 تا 18 پارس جنوبی با متوسط پیشرفت بالای 90 درصد در قالب طرح های اولویت نخست پارس جنوبی دردست اجراست.

طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی با 24 فاز در شهرستان های عسلویه و کنگان در جنوب استان بوشهر در دست اجراست که اکنون تا فاز آن با تولید روزانه 280 میلیون متر مکعب در حال بهره بردرای است. ک/1

539

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.