سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۱:۱۷

منصور گل محمدی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: یکی از مهمترین مسائلی که می تواند سلامت محیط زیست…

منصور گل محمدی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: یکی از مهمترین مسائلی که می تواند سلامت محیط زیست را با خطر مواجه سازد، دفع غیربهداشتی زباله است که این امر می تواند علاوه بر وارد کردن خسارت به محیط زیست، سلامت شهروندان را نیز به مخاطره بیاندازد .

وی افزود: مرکز دفن زباله های شهری ورامین ازاستانداردهای لازم برخوردار نیست و موجب بروز مشکلاتی شده است که این مهم درحال پیگیری است و تلاش گردیده تا با همکاری شهرداری و سازمان مدیریت پسماند، این محل ساماندهی شود.

وی اظهار داشت: یکی دیگر از مشکلات زیست محیطی شهرستان ورامین، واحدهای آلاینده مستقر در این شهرستان است که با همکاری و تعامل مناسب شهرداری، این واحدها مورد شناسایی قرار گرفته و به اداره حفاظت از محیط زیست معرفی شده اند.

وی بیان داشت: طی توافق نامه ای که با شرکت پخش فرآورده های نفتی منعقد شده، سهمیه سوخت واحدهای آلاینده هوا قطع می گردد.

وی تصریح کرد: هم اکنون طرح پایش صنایع مستقر در شهرستان آغازو طی آن عوامل ایجاد کننده آلایندگی در محیط زیست شناسایی شده اند که در این زمینه به واحدهای آلاینده هوا از طریق مجاری قانونی اخطارهای لازم داده شده تا این گونه واحدهای صنعتی نسبت به رفع مشکلات زیست محیطی خود اقدام نمایند .

گل محمدی تأکید کرد: در صورتی که واحدهای صنعتی آلوده کننده هوا نسبت به رفع مشکلات زیست محیطی خود اقدامات لازم را به عمل نیاورند، با هماهنگی دستگاه قضایی از فعالیت آنان جلوگیری به عمل آمده و آن واحدها پلمب خواهند شد .

وی واحدهای آلاینده هوا را شامل ریخته گری ها اعلام کرد و گفت: بخش عمده ای از این صنایع به صورت غیرقانونی به فعالیت خود ادامه می دهند که می باید با هماهنگی لازم این واحد ها شناسایی و به شهرک های صنعتی منتقل شوند .

تهرام/7254/ 699

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.