پنجشنبه، ۰۵ تیر ۹۳ - ۰۷:۱۰

حجت الاسلام محمد مهدی احمدی میانجی ، روز پنجشنبه در همایش منادیان صلح در شیراز افزود: اگر شوراهای حل اختلاف مانند سازمان قضایی…

حجت الاسلام محمد مهدی احمدی میانجی ، روز پنجشنبه در همایش منادیان صلح در شیراز افزود: اگر شوراهای حل اختلاف مانند سازمان قضایی نیروهای مسلح یک سازمان مستقل است باید شرایط دریافت بودجه مستقل برای آن فراهم شود و اگر زیر مجموعه دستگاه قضایی است و مثل دادسرا بخشی از دادگستری است باید هزینه های آن تامین و پرداخت شود.

وی ادامه داد:من به صراحت اعلام می کنم که عدم پرداخت هزینه های شوراهای حل اختلاف ، زمینه ظلم به شوراها را فراهم کرده است .

احمدی میانجی افزود: چرا باید مبلغی که به عنوان پاداش حق الزحمه کارکنان شوراها تامین شده به عنوان اجاره بهای ملک شوراها پرداخت شود.

رییس مرکز شوراهای حل اختلاف قوه قضاییه اظهار کرد :کسی حق ندارد یک ریال از مبالغ پاداش و حق الزحمه کارکنان شوراها را در جایی دیگر هزینه کند زیرا این حق کارکنان شوراهاست و باید در جای خود هزینه شود .

احمدی میانجی با بیان این که کار عظیمی در شوراها انجام شده گفت:شوراها برای تامین صلح و سازش حرکت کرده اند و صدها پرونده نزاع و قتل را به صلح و سازش کشانده اند ، پرونده هایی که ده ها سال در دادگستری ها مانده و لاینحل بود در شوراها به صلح رسیده است .

وی بیان داشت: گاه زحمات شوراها نادیده گرفته می شود و گفته می شود که پرونده شوراها ماهیت قضایی ندارد در حالی که کار عظیم صلح و سازش در شوراها پیگیری شده است .

در این همایش از شماری از اولیای دم که با گذشت و عفو از قاتلان عزیزان خود گذشته اند و زمینه رهایی آنان را فراهم کرده اند تقدیر شد.ک/2

677/ 667 /679

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.